Farmacja czy techniki dentystyczne??

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
PaulinaCh92
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, o 14:46

Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: PaulinaCh92 »

potrzebuję pomocy w wyborze kierunku studiów, zastanawiam się między farmacją a technikami dent. do tej pory dostałam się na techniki ale myślę że na farmację też powinnam się dostać (mam155 punktów) chciałam się dostać na stomatologię i prawdopodobnie spróbuję w przyszłym roku po raz trzeci, przeglądałam plany zajęć na stomatologii i wiem że od drugiego roku na stomatologii jest protetyka zastanawiam się czy to czego się nauczę na technikach przyda mi się później na lek-dent jeśli się dostanę za rok, myślałam o robieniu wtedy dwóch kierunków jednocześnie ale nie wiem czy dam rade, z drugiej strony farmacja wydaje się dobrym kierunkiem ale wiem że i tak będę próbować na stomatologie aż się na nią dostanę i nie wiem co wybrać jeśli ktoś może mi pomóc będę bardzo wdzięczna
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: SilentShout »

no to idź na techniki skoro nie masz zamiaru kończyć farmy bo rozumiem, że tylko tylko studia na technikach dent mogłabyś kontynuować w przypadku dostania się na stomę, tak?
PaulinaCh92
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, o 14:46

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: PaulinaCh92 »

myślałam o tym bo wydaje mi się że stomatologia z protetyką mają ze sobą trochę wspólnego nie wiem co będzie za rok, ale wydaję mi się że studiowanie farmacji i stomatologii jednocześnie to dla mnie za dużo
lady_manchester
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2011, o 09:36

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: lady_manchester »

Studiowanie tych dwóch kierunków naraz raczej się wyklucza. Musisz pamiętać też, że od przyszłego roku drugi kierunek studiów będzie płatny i lepiej wybrać takie studia, które dają Ci możliwość lepszej i pewniejszej pracy. Farmacja też jest ciekawa i daje możliwość rozwoju. Ale to tylko moje zdanie
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: SilentShout »

Nie wyklucza się. Znam osoby, które dawały radę, bo techniki zaczęły wcześniej i szkoda było rzucać ) Ale teraz, kiedy zmienia się program lek-dentu (na bardziej zapchany według mnie) i wchodzą opłaty za drugi kierunek, takie rozwiązanie jest bez sensu.
lady_manchester
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2011, o 09:36

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: lady_manchester »

Miałam na myśli studiowanie farmacji i dentystycznego. To się wyklucza.
PaulinaCh92
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, o 14:46

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: PaulinaCh92 »

Farmacja i stomatologia napewno się wyklucza ale myślę że po farmacji łatwiej będzie spróbować poprawić chociaż jeden przedmiot bo przecież na farmacji jest chemia i biologia w dużym rozszerzeniu a po protetyce będzie trudno poprawić
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: pieczara07 »

PaulinaCh92, Ale chemia i biologia na farmacji ma mało wspólnego z chemią i biologią na maturze
sieja
Posty: 90
Rejestracja: 26 lip 2012, o 08:44

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: sieja »

Po pierwsze rozpoczęcie teraz technik i podpisanie kwitku odnośnie wykorzystywania punktów etcs przynależnych do tego kierunku jest równoważne z tym ,że za rok tak czy siak będziesz płacić za stomę. Stawkę taką samą jak za niestacjonarne. Jeśli chcesz to może teraz próbuj dostać się na niestacjo (chociaż przy obecnych wygórowanych progach nie wiadomo jak będzie) i próbuj napisać lepiej maturę i się przenieść na dzienne . Koszta będą nieporównywalnie mniejsze, no i nie tracisz roku.
Wiadomo ,że materiał nie pokrywa się z maturą i wielu osobom nie udaje się poprawić jednak nie jest to niemożliwe, chociaż mega ciężkie. Życzę powodzenia i decyzji które okażą się szczęśliwe w przyszłości
PaulinaCh92
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, o 14:46

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: PaulinaCh92 »

Ale jeśli wezmę dziekankę na technikach czy farmacji bo się dostanę na stomatologię to wtedy nie będę musiała płacić za studiowanie stomatologii?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: SilentShout »

PaulinaCh92 pisze:Ale jeśli wezmę dziekankę na technikach czy farmacji bo się dostanę na stomatologię to wtedy nie będę musiała płacić za studiowanie stomatologii?
Dziekanka to 1 rok. Wiec co dalej? Szczerze mówiąc nie wiem o co Ci chodzi.

sieja
Posty: 90
Rejestracja: 26 lip 2012, o 08:44

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: sieja »

Będziesz płacić. W skrócie dostajesz punkty od państwa które możesz wydać na studia (pobierane są z konta przy egzaminach i uczelnia za nie dostaje kasę). Masz pieniążków wystarczająco na 6 lat studiów (rok w zapasie). Dla mojego rocznika (92) 2 kierunki w tym roku są za darmo bo weszło to po rozpoczęciu roku akademickiego ale nikt nie za bardzo wiedział z czym to sie je więc ja np. rzuciłem studia. Ale dostajesz papierek na uczelni, że to jest twój pierwszy kierunek i wykorzystujesz punkty etcs itd Twój problem zaczyna się gdy masz wykorzystane 4 semestry na przykład, bo oznacza to ,iż musisz wyłożyć z własnej kieszeni kasę na 2 brakujące semestry płacone normalnie jak za niestacjonarne. Nie mogę poświadczyć w pełni za przedstawione informacje, najlepiej sprawdź je sama. Gdy czytałem o tym to nikt nie za bardzo wiedział o co chodzi. Pobędzie kilka lat ten system będzie wiadomo dopiero wtedy o co w tym wszystkim chodzi. Pozdrawiam bardzo serdecznie
PaulinaCh92
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2012, o 14:46

Re: Farmacja czy techniki dentystyczne??

Post autor: PaulinaCh92 »

czyli wychodzi na to że nie ważne co zacznę i tak będę musiała zrezygnować z tego co zaczne w tym roku jeśli się dostane za rok na stomatologie, żeby za nią nie płacić, pokopane to wszystko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości