Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
licealistka-medycyna
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2012, o 14:16

Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: licealistka-medycyna »

Jak wiadomo najwięcej studentów pochodzi z LO 7. Czy np. z LO V we Wrocławiu, która jest szkołą bardziej humanistyczną, ale z biol-chemu można dostać się na AM?
Czy ktoś ze studentów tej uczelni jest absolwentem 5?
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: Selene93 »

Przykro mi, ale nie da się. Przy składaniu papierów uczelnia sprawdza czy aby na pewno mieszkasz we Wrocławiu i uczysz się w VII LO i w innym przypadku odrzuca podanie.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: promyczek14175 »

Liczy się wynik z matury, a nie ukończone LO ileśtam
licealistka-medycyna
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2012, o 14:16

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: licealistka-medycyna »

Chodzi mi o system nauczania. Inne szkoły nie są wyspecjalizowane w przygotowywaniu uczniów na medycynę, aż tak bardzo jak 7. Czy możliwości w dostaniu się na AM z innych liceów jest porównywalna z LO nr 7, czy nie wystarczy uczyć się samemu, tylko potrzeba korepetycji, dodatkowych lekcji lub zajęć wyrównujących poziom?
________

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: ________ »

licealistka-medycyna pisze:Chodzi mi o system nauczania. Inne szkoły nie są wyspecjalizowane w przygotowywaniu uczniów na medycynę, aż tak bardzo jak 7. Czy możliwości w dostaniu się na AM z innych liceów jest porównywalna z LO nr 7, czy nie wystarczy uczyć się samemu, tylko potrzeba korepetycji, dodatkowych lekcji lub zajęć wyrównujących poziom?
najwiecej to od Ciebie zalezy - liceum sie za Ciebie nie nauczy. Ludzie i po prowincjonalnych liceach, bez korepetycji dostaja sie na lekarski.

Yogi94
Posty: 176
Rejestracja: 14 lip 2012, o 10:04

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: Yogi94 »

Faktycznie LO VII jest szkoła, która słynie, że przygotowuje swych uczniów świetnie do matury a co w konsekwencji dostają się na medyczną. Ale tak jak koleżanka dobrze napisała, iż liceum za Ciebie się nie nauczy. To głownie od Ciebie zależy. A do jakiej szkoły chodzisz ?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: promyczek14175 »

Kup przede wszystkim Bukałę-Twoje szansę wzrosną
licealistka-medycyna
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2012, o 14:16

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: licealistka-medycyna »

Jestem w LO 5. Jest to szkoła typowo humanistyczna.
aza
Posty: 116
Rejestracja: 11 maja 2012, o 16:40

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: aza »

Wyobraź sobie, że są nawet ludzie, którzy dostają się ze szkół w jakimś Wypizdowie, szok co nie?!
________

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: ________ »

aza pisze:Wyobraź sobie, że są nawet ludzie, którzy dostają się ze szkół w jakimś Wypizdowie, szok co nie?!
haha lubie to!

ale tak powaznie, jak masz watpliwosci, ze w Twoim obecnym liceum Cie nie naucza do matury, to sie przenies do tego calego VII, ale to wg mnie bez sensu bo w KAZDYM liceum ucza tej samej biologi i chemii

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: promyczek14175 »

Niby uczą tej samej, ale np moja chemiczka miała wątpliwości, czy fenol reaguje z kwasami beztlenowymi, czy nie. , a na fakultetach to zadania obliczeniowe z roztworów to ja musiałam liczyć, bo ona to miała niekiedy z tym problem.
________

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: ________ »

promyczek14175 pisze:Niby uczą tej samej, ale np moja chemiczka miała wątpliwości, czy fenol reaguje z kwasami beztlenowymi, czy nie. , a na fakultetach to zadania obliczeniowe z roztworów to ja musiałam liczyć, bo ona to miała niekiedy z tym problem.
heh to od takich nauczycieli naprawde trzeba uciekac. i ostatecznie jak poszla Ci matura z chemii?

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Czy z liceum innego niż LO 7 można dostać się na AM?

Post autor: promyczek14175 »

To moja druga nauczycielka była w LO, bo z pierwszego LO, to wręcz uciekałam i miało w kolejnej szkole być lepiej. Ale korepetytorka była git 40 zł/h
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości