Ciekawe spojrzenie na obronę doliny rospudy

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
ekoludz
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2012, o 12:22

Ciekawe spojrzenie na obronę doliny rospudy

Post autor: ekoludz »

Ostatnio myszkują w internecie napotkałem ciekawy artykuł na temat ochrony środowiska, autor wspominał w nim akcje ratunkową w dolinie rospudy. Najbardziej zaciekawiło mnie to, w jaki sposób ludzie odebrali starania o ochronę przyrody. Ekolodzy byli nazywani ekoterrorystami i winieni za całą akcje w dolinie, przez co nikt nie interesował się jakim cudem ktoś wydał zgodę na budowę tej obwodnicy.
Co o tym sądzicie?
Aha zapomniałbym link:

Kod: Zaznacz cały

ekopan.blogspot.com
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ciekawe spojrzenie na obronę doliny rospudy

Post autor: AnnaWP »

Już mnie to nie dziwi.

Myślę, że trochę winy jest po obu stronach.

Z jednej strony jest ekoterroryzm i paranoiczny ekologizm".
Z drugiej totalna obojętność wobec dewastacji środowiska.
Przeciętny Kowalski nie za bardzo wie, co z tym zrobić, nie potrafi ocenić działań konkretnej organizacji.

Dobrze byłoby, gdyby organizacje pro-ekologiczne uzyskiwały poparcie instytucji o dużym zaufaniu publicznym, jak np. uniwersytety, instytuty, ogrody botaniczne itd. Wtedy łatwiej byłoby odróżnić prawdziwą ekologię od ekoterroryzmu.
Dodatkowo należy bezwzględnie popularyzować ekologię jako naukę - nie tylko gadać o gaszeniu światła, ale uczyć faktycznych relacji w ekosystemach. Świadomość złożoności naszego świata może otworzyć oczy wielu osobom.

Oprowadzając wycieczkę po ogrodzie botanicznym - trafia mi się taka akcja woluntarystycznie - opowiadałam o problemie zapylaczy. Wiele osób było zaskoczonych, że to jest realny problem i jakie będą konsekwencje. Po prostu nie wiedzieli, dlaczego warto zostawić kwiaty owadopylne, a nie zamieniać każdego kawałka gruntu w trawnik.
Itp, itd.
ybtjahqo
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2012, o 13:02

Re: Ciekawe spojrzenie na obronę doliny rospudy

Post autor: ybtjahqo »

Jak zawsze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości