medycyna w Niemczech a średnia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

medycyna w Niemczech a średnia

Post autor: katy94 »

Witam. W tym roku pójdę do 3 klasy liceum, więc najwyższy czas żeby poważnie zastanowić się na studiami. Marzę o tym aby wyjechać na nie do Niemiec. Pociągają mnie kierunki medyczne. Początkowo nie wierzyłam zbytnio w siebie myślałam o pielęgniarstwie. Ale wolałabym medycynę.
Problem polega na tym że nie wiem wogóle czy szansa dostania się tam na medycynę nie graniczy z cudem (wiadomo że gdybym miała wybór poszłabym na te najbardziej prestiżowe, ale gdybym dostała tę szansę poszłabym nawet na uczelnię zajmującą ostatnie miejsce w rankingu).
Problem polega na tym że niestety wybrałam liceum znajdujące się w czołówce w moim mieście, a z tego co wiem w Niemczech bierze się pod uwagę średnią ocen . Ja uczę właśnie tak przeciętnie w mojej klasie tzn, są lepsi odemnie ale i gorsi. Srednie miałam zwykle prawie 4 co i tak jest wyżej niż średnia klasowa (w tym roku była ok 3,7). W zeszłym roku 1 tylko osoba miała pasek w tm żadna A chyba wszyscy którzy tu składali podania mieli w gimnazjum z paskiem z tego co mówili. Więc nawet jakbym się bardzo starała myślę że nie wyciągnę średniej jaka jest wymagana w niemczec na medycynę. W gorszym lo miałabym szansę koleżanka z gim z którą mam kontakt, a która chodzi do lo które było gdzieś 80 w rankingu ma średnię ok 5 a wgimnazjum uczyła się bardzo przeciętnie średnię miała zawsze ok 4 gdy ja miałam zawsze paskową 2 razy nawet miałam stypendium naukowe śr pow 5,15). Dwie inne koleżanki już nie mają takie wysokiej ale też paskową w gim nie miały paska a tu dały radę ( ich liceum jest katolickie na 110 miejscu jak ostatnio sprawdzałam. Nie pojmuję wogóle jak to możliwe W dodatku robię DSD C1 w mojej szkole, dobrze bo certyfikaty też są wymagane na studia w niemczech, ale mam jeszcze więcej godzin więcej i obowiązków niż inni ((
Ponadto czytałam że w Niemczech wymagany jest TMS -Test für medizinische Studiengänge do którego oczywiście trzeba się przygotwać trzeba się zpisać chyba do 15 stycznia zdaje go się w maju i wolno go zdawać tylko raz wię też wacham się czy spróbować bo musałabym już zacząć gromadzić materiały.
Proszę doradżcie mi czy jest sens się zastanawiać czy zacząć myśleć realnie i poprzestać na staraniach o dobre studia w Polsce.

macie może jakiś znajomych co tam studiują medycynę? Na co bardziej zwracali uwagę ? na oceny czy maturę? Wyniki matur z jakich przedmiotów biora pod uwagę w rekrutacji? Na oceny z których przedmiotów zwracają uwagę? I jak te osoby poradziły sobie z tym testem?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: medycyna w Niemczech a średnia

Post autor: mis koala »

Jeśli ci na tym tak zależy to ja bym spróbowała. Tzn. może porób sobie jakieś testy próbne żebyś wiedziała czy dasz radę do maja ogarnąc ten poziom, bo skoro można tylko raz ten test zdawac to lepiej już podchodzic do niego będąc w pełni przygotowanym A z tego co się orientuję to na pierwszy rok jakbyś miała jeszcze pewne problemy z niemieckim to można sobie lektora wziąśc na zajęcia. na pewno to trochę kosztuje, ale zawsze to trochę mniej stresujący start
katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: medycyna w Niemczech a średnia

Post autor: katy94 »

Dzięki za radę tak się składa że jeśli chodzi o studia za granicą to wiekszość myśli o Angli, niektórzy o Ameryce, natomiast nie mam żadnych znajomych Którzy studiuja lub myślą o studiach w Niemczech
A ja akurat chciałabym tylko tam.Podoba mi się ten klimat", a pozatym nie jest to daleko
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: medycyna w Niemczech a średnia

Post autor: mis koala »

Ja mam trochę rodziny w Niemczech i tam edukacja wygląda znacznie inaczej. W sensie oni mają świetne warunki kształcenia, super sprzęty, także myślę że dobrze wybrałaś. A i całkiem nie tak daleko i jeśli umiesz dobrze niemiecki to jak najbardziej moim zdaniem trafny wybór. A jeśli chciałabyś już tam zostac i pracowac to niemiecka służba zdrowia proponuje dobre warunki polskim lekarzom czy pielęgniarkom i tam Polacy są bardzo cenieni I nie odstawiają takich ceregieli jak u nas w NFZ-ecie. Dziewczyna mojego kuzyna studiuje w Niemczech pielęgniarstwo i jest mega zadowolona
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: medycyna w Niemczech a średnia

Post autor: Jocisko »

A do kiedy rekrutacja?
Mads
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2012, o 12:27

Re: medycyna w Niemczech a średnia

Post autor: Mads »

Rekrutacja do 15 lipca. Zawsze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości