Zoologia - plan na przyszłość

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Dud
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2012, o 19:05

Zoologia - plan na przyszłość

Post autor: Dud »

Witam. Jestem nowy na forum.

Więc tak :bardzo interesuję się zoologią (mało powiedziane), mam dopiero 14 lat, w 6 i w 1 gim. klasie miałem 6 z na koniec roku z biologii. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę z tego zakresu, w przyszłości chciałbym pracować ze zwierzętami. Np. chciałbym podróżować po świecie i kręcić filmy przyrodnicze, takie jak na Animal Planet, Discovery, BBC czy National Geographic (może nawet tam pracować, jest szansa?), wiem że trzeba wtedy za granicą mieszkać. Lub chociaż fotografować zwierzęta na kuli ziemskiej (np. jak Austeen Srevens). Najbardziej chciałbym jeździć po świecie i badać zwierzęta, chronić ginące gatunki. Czy moje ambicje nie są zbyt wygórowane i niemożliwe? Co mogę już teraz robić, bym się chcociaż troszeczkę zbliżył do celu i w niedalekiej przyszłości (chodzi mi o dalsze etapy edukacji)? I nie wiecie gdzie w Polsce najlepiej studiować zoologię lub za granicą? Nie bierzcie mnie za wariata, który już by chciał świat podnieść, po prostu chciałbym wiedzieć, co bym musiał zrobić, by marzenia spełnić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Zoologia - plan na przyszłość

Post autor: Trzyszcz »

Eee tam i co stworzysz setny film o lwach polujących na gnu?
Nudy.

A tak serio całkiem
Kręcenie filmów przyrodniczych jest spoko, ale zależy jakich.
Nie trzeba nawet wyjeżdżać z Polski żeby robić coś na prawdę ciekawego i potrzebnego.
Ostatnio widziałem całkiem ciekawy polski film o jeżach . A jest przecież tyle dużo bardziej fascynujących zwierzaków w Polsce.

Ps. Jakby co- najwięcej do zrobienia jest w owadach - mnóóstwo niezbadanych i nieokdrytych rzeczy, mnóóóstwo materiału na filmy, mnóóóstwo gatunków wymagających ochrony itp. itd. (wejdź na stronę prof Marka Kozłowskiego- zajmuje się badaniem życia owadów- ma wielką bazę fotografii i filmów o nich).
Różnorodność jest taka, że jak wybierzesz sobie 1 rodzinę i całe życie będziesz się nią zajmował to i tak Ci wystarczy Szczególnie jeśli brać pod uwagę przedstawicieli z całego świata ale i to niekoniecznie.
Dud
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2012, o 19:05

Re: Zoologia - plan na przyszłość

Post autor: Dud »

Wiem o tym, że w Polsce jest wiele ciekawych gatunów, jednak też chciałbym poznac troche świata i go zbadać
Chajabuza
Posty: 38
Rejestracja: 31 mar 2012, o 21:13

Re: Zoologia - plan na przyszłość

Post autor: Chajabuza »

Ambicje nigdy nie są zbyt wygórowane Jeśli bardzo będziesz chciał jeździć po świecie i kręcić nawet lwy polujące na gnu ( ) ) i poświęcisz spory kawałek życia żeby do tego dojść to Ci się uda. Ja trzymam kciuki, drims kamin tru!
Awatar użytkownika
mimose91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:01

Re: Zoologia - plan na przyszłość

Post autor: mimose91 »

A ja ci powiem tak,
tez kiedys mialam podobne plany
ostatecznie wybralam oceanografie, jestem na 2 roku.
jezeli interesuje cie zycie morskich(w ogole wodnych) stworzen, plus chcesz pracowac w terenie, to to jest w sam raz kierunek i naprawde wielka szansa. jednak oceanografia to nie jest wylacznie biologia- to tez matematyka, fizyka, chemia, wiec trzeba byc przygotowanym.
Ja obecnie mam dodatkowe zajecia z zooplanktonu. to grupa organizmow zwierzecych, zyjacych w toni wodnej, ktore nie potrafia przeciwstawic sie pradom wodnym. na razie sie jeszcze ucze ale wkrotce bede miala mozliwosc ruszenia wlasnych badan, a konkretnie chce specjalizowac sie w zooplanktonie arktycznym. warto wspomniec ze morza i oceany sa mniej poznane niz powierzchnia ksiezyca, dlatego to wlasnie tu jest olbrzymie pole do popisu. jesli kreca cie podroze to warto sie zastanowic i przebolec fizyke i chemie, bo tu na prawde sa mozliwosci- jesli wiesz jak sie zakrecic i masz pasje.
niejeden oceanograf byl czy w arktyce czy na biegunie poludniowym, caly czas mozna sie zalapac czy to na rejsy, czy inne aktywnosci.
jednym slowem koncz gim i liceum i dawaj na oceanografie
i nie ma co sie przejmowac glupotami ze w polsce nie da sie pracowac w wymarzonym zawodzie i realizowac pasje- ci co tak mowia po prostu nigdy sie nie odwazyli zaryzykowac i teraz zaluja a do odwaznych swiat nalezy!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości