Stypendia i średnia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
martinkaka
Posty: 23
Rejestracja: 10 lip 2009, o 13:09

Stypendia i średnia

Post autor: martinkaka »

Stypendium ministra zdrowia/MNISW jest przyznawane dla 5% najlepszych studentów danego kierunku. Skąd jednak mogę wiedzieć jakie są średnie na innych uczelniach i czy się kwalifikuję? Proszę piszcie jak jest u was, bo nie wiem czy warto mi jechać kilkaset km po to by złożyć wniosek na stypendium na które nie ma szans. Czy u was na uczelni jest sporo osób ze średnią 5.0? I jak to wypada na poszczególnych latach? Piszcie o średnich na leku i stomie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stypendia i średnia

Post autor: Medycyna Lwów »

a wiesz że średnia ocen to raptem 5% całej oceny wniosku, reszta to osiągnięcia naukowe. Jeśli takowych sie nie ma )(a kryteria są w tym roku baardzo wyśrubowane) to nawet przy sredniej 5,0 nie ma szans.
Awatar użytkownika
martinkaka
Posty: 23
Rejestracja: 10 lip 2009, o 13:09

Re: Stypendia i średnia

Post autor: martinkaka »

nie, nie wiedziałam o tym, tylko nie wiem czy dużo jest w sumie takich osób?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stypendia i średnia

Post autor: Medycyna Lwów »

ale o jaki kierunek pytasz? jakich osób? pisz konkretnie, bo niewiadomo o co chodzi.
Awatar użytkownika
martinkaka
Posty: 23
Rejestracja: 10 lip 2009, o 13:09

Re: Stypendia i średnia

Post autor: martinkaka »

interesuje mnie stoma i lek - jak pisałam już wyżej
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stypendia i średnia

Post autor: Medycyna Lwów »

w zeszłym roku warunkiem złożenia była średnia z całych dotychczasowych lat co najmniej 4,5, był zresztą znacznie bardziej liberalny system klasyfikacji wniosków, co powodowało że stypendium złożyło w całej Polsce bodajże 111 os. - dostało osób 55 (piszę z pamięci, bo nie mam dostępu do pisam które dostałem z MZ w tamtym roku).
W tym roku za śr. 5,0 jest 5 pkt/ 100 możliwych, co powoduje że jeśli nie masz żadnych osiągnięć naukowych (w tym roku nie liczą się koła naukowe, bierne udziały w konferencjach) to szkoda składać, bo nie ma najmniejszych szans.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Stypendia i średnia

Post autor: avis »

Jeżeli masz wysoka średnią to postaraj się o stypendium rektora, kilka stówek do kieszeni ci wpadnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości