Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sineanoj32
Posty: 17
Rejestracja: 9 sie 2012, o 17:23

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: sineanoj32 »

U mnie prawie wszyscy dostali 2, później dwóje się sypały obficie, ale na koniec szanowny pan B. i tak wszystkich dopuścił do pierwszego, pamiętnego kolosa. Dalej jakoś już szło.
painkiller
Posty: 23
Rejestracja: 8 paź 2010, o 17:32

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: painkiller »

Katowice sa o tyle typowa uczelnia, ze wytrzymuja na niej ludzie z silna psychika. Nie chodzi o to ze jest tak strasznie i tak trudno ale ludzie ktorzy ida na medycyne z mysla ze bedzie im szlo tak zaje*** jak w liceum to moga sie szybko na tym przejechac- u mnie na roku dlatego ludzie rezygnowali po tygodniu I wlasnie jezeli chodzi o odpadanie z lekarskiego to glownie odpada sie przez samego siebie- po pierwszych 3 miesiacach zrezygnowalo cos kolo 70 osob. W sesji odpadla dokladnie 1 osoba po niezadanym egzaminie z biologii medycznej. Tak wiec nie stresujcie sie bedzie dobrze:)
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Namine »

Invisible1 pisze:
Namine pisze:Wybierz Katowice. Bo ja chcę iść na Bydgoszcz

A ile masz punktów ? Bo ja to mam jeszcze sporo ludzi przed soba w B.
W Bdg po przeliczeniu 83,85, czyli też sporo przede mną, ale w sumie dalej nie wiem co lepiej. Bydgoszcz, czy Katowice.
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: cricoid »

No to co się stresujesz ? Ja jestem 83,5
VolleyLady6
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2012, o 19:36

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: VolleyLady6 »

Namine pisze:
W Bdg po przeliczeniu 83,85, czyli też sporo przede mną, ale w sumie dalej nie wiem co lepiej. Bydgoszcz, czy Katowice.
Ja w Bydgoszczy mam 84,75 i w V turze byłam 4 od końca na liście przyjętych. Także moim skromnym zdaniem Twoje szanse na dostanie się do Bydgoszczy są niewielkie Ale w sumie przy tym systemie rekrutacji wszystko się może zdarzyć.

I tak z wątku o informacjach dla pierwszego roku na ŚUMie przeszliśmy na rekrutację w Bydgoszczy
littlepiggy
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2012, o 11:51

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: littlepiggy »

Hej, czy zaświadczenie o szczepieniu przeciw WZW trzeba donieść do 30 WRZEŚNIA? (Katowice)

Miałam sen, że mnie nie przyjęli, bo o tym zapomniałam
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: cricoid »

Prezdemna w Bydgoszczy jeszcze 75 osób i według mnie to tragedii nie ma. Myśle że przed Namine sporo mniej wiec ona to raczej wejdzie
VolleyLady6
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2012, o 19:36

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: VolleyLady6 »

littlepiggy pisze:Hej, czy zaświadczenie o szczepieniu przeciw WZW trzeba donieść do 30 WRZEŚNIA? (Katowice)

Miałam sen, że mnie nie przyjęli, bo o tym zapomniałam
tak, do 30.09. razem z książeczką sanitarno-epidemiologiczną.
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Namine »

VolleyLady6 pisze:
Namine pisze:
W Bdg po przeliczeniu 83,85, czyli też sporo przede mną, ale w sumie dalej nie wiem co lepiej. Bydgoszcz, czy Katowice.
Ja w Bydgoszczy mam 84,75 i w V turze byłam 4 od końca na liście przyjętych. Także moim skromnym zdaniem Twoje szanse na dostanie się do Bydgoszczy są niewielkie Ale w sumie przy tym systemie rekrutacji wszystko się może zdarzyć.

I tak z wątku o informacjach dla pierwszego roku na ŚUMie przeszliśmy na rekrutację w Bydgoszczy
Tylko, że próg spadł wczoraj do 84,4 czyli postęp jest jakiś A jeszcze miesiąc rekrutacji przed nami.
Invisible1 pisze:Prezdemna w Bydgoszczy jeszcze 75 osób i według mnie to tragedii nie ma. Myśle że przed Namine sporo mniej wiec ona to raczej wejdzie
Dzwoniłaś i pytałaś ile dokładnie jest osób przed Tobą, czy obstawiasz na oko?


U. to o tej książeczce pierwsze słyszę, tzn na farmie mieliśmy robić, ale odwołali to, bo pieniędzy nie było Tutaj trzeba na własny koszt?
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: cricoid »

Miałam 94 % z matmy podstawy wiec sobie to wyliczyłam jak znasz swój numer i znasz liczbe osób na liscie reserwowych i numer ostatniej osoby na liscie to możesz to obliczyc. a Bydgoszcz akurat te dane podaje
gurbs
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:17

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: gurbs »

W Zabrzu też trzeba wcześniej tą książeczke mieć?
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Namine »

Invisible1 pisze:Miałam 94 % z matmy podstawy wiec sobie to wyliczyłam jak znasz swój numer i znasz liczbe osób na liscie reserwowych i numer ostatniej osoby na liscie to możesz to obliczyc. a Bydgoszcz akurat te dane podaje
Ale nie wszyscy na rezerwie się przecież znaleźli niektórzy dokumentów nie przynieśli.


Ja właśnie też pierwsze słyszę o tej książeczce. Jeśli nie napisali tego na stronie ani nigdzie w oficjalnych komunikatach to teoretycznie nie mają prawa tego wymagać do tego 30 września, a jeśli tak sobie chcą to i tak nie grożą żadne konsekwencje z jej braku, chyba że tylko nie umiem znaleźć komunikatu.
littlepiggy
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2012, o 11:51

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: littlepiggy »

gurbs pisze:W Zabrzu też trzeba wcześniej tą książeczke mieć?
W Zabrzu wyrabia się ją jakoś później, potrzebna jest dopiero na praktyki tak gdzieś na forum czytałam.
Namine pisze:
Ja właśnie też pierwsze słyszę o tej książeczce. Jeśli nie napisali tego na stronie ani nigdzie w oficjalnych komunikatach to teoretycznie nie mają prawa tego wymagać do tego 30 września, a jeśli tak sobie chcą to i tak nie grożą żadne konsekwencje z jej braku, chyba że tylko nie umiem znaleźć komunikatu.
Informacja taka wisi na drzwiach dziekanatu, oraz jest o tym informowana każda osoba składająca dokumenty w Katowicach. Temat książeczek i szczepień był wałkowany na forum dość intensywnie w lipcu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości