Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Rafau »

lekarz rodzinny rowniez moze podbic owa ksiazeczke
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Refi »

littlepiggy pisze:Ja nie miałam żadnych badań więcej, z wynikami i zakupioną na drugim końcu Krakowa za astronomiczną kwotę około 1 zł książeczką ruszyłam do lekarza medycyny pracy, który był tak stary, że tylko porozmawiał chwilę wyniki przejrzał i do książeczki pieczątkę wstawił. Ale z tego co kojarzę, to sporo osób ma jeszcze robione RTG płuc. W każdym razie na wyniki trochę się czeka, mnie wyrobienie książeczki zajęło 2 tygodnie

no właśnie mnie też chciała robić RTG, ale to nie jest potrzebne więc powiedziałam że dziekuję bardzo.
zresztą to kolejny wydatek,
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Sorymina »

Takie pytanie mnie nurtuje: dlaczego Kato są tak wysoko w rankingach LEPu, jednocześnie mając najniższy próg przyjęcia maturzystów na studia w Polsce?
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: cricoid »

Może dlatego że jest tam 508 miejsc a np. w Białymstoku tylko 160 Bydgoszcz 150
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Refi »

Invisible1 pisze:Może dlatego że jest tam 508 miejsc a np. w Białymstoku tylko 160 Bydgoszcz 150
508 jest na wydział i w Katowicach i w Zabrzu, więc raczej wychodzi porównywalnie do innych miast.

progi myślę są uwarunkowane tym, że ludzie chcący iść na medycynę przy wyborze uczelni kierują się zdaniem innych studentów, a nie wiem czy jest wydział w Polsce, który cieszy się gorszą opinią niż Katowice.
kolchicyna192
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2009, o 12:15

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: kolchicyna192 »

Sorymina pisze:Takie pytanie mnie nurtuje: dlaczego Kato są tak wysoko w rankingach LEPu, jednocześnie mając najniższy próg przyjęcia maturzystów na studia w Polsce?
Nie wydaje mi się, że wyniki z matury w jakikolwiek sposób rzutują później na na wyniku LEPu, to dwie różne sprawy.
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: cricoid »

Refi pisze:
Invisible1 pisze:Może dlatego że jest tam 508 miejsc a np. w Białymstoku tylko 160 Bydgoszcz 150
508 jest na wydział i w Katowicach i w Zabrzu, więc raczej wychodzi porównywalnie do innych miast.

progi myślę są uwarunkowane tym, że ludzie chcący iść na medycynę przy wyborze uczelni kierują się zdaniem innych studentów, a nie wiem czy jest wydział w Polsce, który cieszy się gorszą opinią niż Katowice.

No własnie. Dlaczego on się cieszy taką opinią?
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: BubuMale »

kolchicyna192 pisze:
Sorymina pisze:Takie pytanie mnie nurtuje: dlaczego Kato są tak wysoko w rankingach LEPu, jednocześnie mając najniższy próg przyjęcia maturzystów na studia w Polsce?
Nie wydaje mi się, że wyniki z matury w jakikolwiek sposób rzutują później na na wyniku LEPu, to dwie różne sprawy.
Maja wysokie wyniki LEPu (zwłaszcza Katowice, Zabrze pisze duzo gorzej) własnie dlatego ze to slynny Mordor, ze cisną tam studentow niesamowicie i z niczego nie maja lekko.
Awatar użytkownika
Refi
Posty: 139
Rejestracja: 13 lip 2012, o 10:41

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Refi »

i jak widać są efekty.
katalonka
Posty: 187
Rejestracja: 28 lut 2010, o 13:25

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: katalonka »

coś za coś nie wiem jak jest na innych uczelniach, nie mogę tego porównać ale w Kato jest bardzo ciężko, tylko pamiętajcie że ktoś jednak kończy te studia też mam taki zamiar :p
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: choinka_91 »

A tam 2 Dr K.nawet obecnosci nie sprawdzal, a gdzie tam jakies oceny jeszce:)
Maruta Katamiri
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2012, o 11:19

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Maruta Katamiri »

Witam, mam nadzieję, ze piszę w dobrym wątku, ale czy jacyś studenci II roku medycyny w Katowicach i Zabrzu mogli by napisać, jakie podręczniki/materiały są wymagane na I rok? Czy może dla ŚUMu też istworzono poradnik przygotowany przez studentów należących do IFMSA - przygotowali bardzo ładny poradnik dla studentów I roku medycyny w Gdańsku - jest w nim niemal wszystko!

I ktoś wie, kiedy będzie inauguracja roku w Katowicach i Zabrzu gdzie dokładnie?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Mały Edit: Mógłby ktoś wstawić linki do grup na facebooku zarówno dla lekarskiego w Katowicach jak i Zabrzu?

Dziękuję
Awatar użytkownika
Corpus_Pineale
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, o 11:33

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Corpus_Pineale »

Rany-boskie. Ja szczerze mam nadzieje, że to wakacyjne rozmamłanie i tylko dlatego macie takie kolorowe postawy o_O Ja wiem, nie każdy ma hajs - różnie bywa - ale cholera, albo się chce iść na te studia, albo chce się coś tam studiować o_O A kłótnie z uczelnią, jeszcze zanim osiągnie się status studenta, odradzam. Z resztą, już po zostaniu studentem też odradzam Nic dobrego z tego zwykle nie wynika
A propos poradników dla pierwszaków, to słyszałam, że coś tam tworzą na Ligocie Więc może nie zginiemy marnie. Polecam jak na razie ogarnąć stronę ŚUM, bo wbrew pozorom, parę ważnych informacji da się tam znaleźć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości