Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: Anarchia »

Czy wy też macie tak, że przerobiliscie cały dział, a mimo to krucho u was zz zadaniami? tzn nie umiecie odpowoedziec na pytanie?

Ja przerobilam teraz rosliny okrytonasienne i nago, a mam naprawde duzy klopot z zadaniami od Bukaly z tego dzialu, czy naprawde jestem tak tępa? w czym problem? czy mzoe te zadania sa trudne? też tak macie? jak sobie radzicie?

Troche podłamana jestem
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: Przemeqq »

W Bukale jest dużo zadań trudniejszych, wymagających myslenia. Dobrym motywem jest odświeżenie wątku problematycznych zadań, który dobrze funkcjonował w tamtym roku )
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: Anarchia »

No trudne są, ale mimo to probować je robić? Czy patrzec tylko na odp?

One są cholernie trudne.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: Przemeqq »

próbować samemu kombinować i sprawdzić czy kombinowanie pokrywa się z odpowiedzią. Po pewnym czasie potrafiłem wykombinować odpowiedź na jakieś 80% tego typu zadań, kwestia wprawy
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: Anarchia »

Przemeqq wow. nieżle. Moze uda mi sie cos takiego osiagnąć

Ile czasu potrzebowałeś? Z bukałą też sie meczyleś? : )
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: zoo_ »

Przemeqq pisze:W Bukale jest dużo zadań trudniejszych, wymagających myslenia. Dobrym motywem jest odświeżenie wątku problematycznych zadań, który dobrze funkcjonował w tamtym roku )
Akurat wątek problematyczne zadania to chemii się tyczył, nie biologii
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: Przemeqq »

zoo_, z biologii nazywał się on bodajże odpowiedz na pytanie i zadaj kolejne. liczyłem na waszą inteligencję.

Anarchia, akurat bukałę to uważam za bazę zbiorów zadań z bio )
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: zoo_ »

Okej, po prostu chodziło Ci ogólnie o cel wątku nie o tytuł, zbieg okoliczności przez co źle zrozumiałam
rybka27
Posty: 18
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:33

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: rybka27 »

Miałam straszny problem z zadaniami z biologii.Często znałam odpowiedź,ale nie potrafiłam jej udzielić prosto, zwięźle i na temat. Najchętniej napisałabym wypracowanie ( jestem humanistką). Ale ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia zrobiły swoje. Analizowałam dokładnie polecenia,pisałam odpowiedź i sprawdzałam jak ona się pokrywa z kluczem.Dzięki temu,udało mi się jakoś zdać maturę.
Życzę powodzenia .
Awatar użytkownika
venduana
Posty: 138
Rejestracja: 27 cze 2012, o 10:06

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: venduana »

Anarchia pisze:No trudne są, ale mimo to probować je robić? Czy patrzec tylko na odp?

One są cholernie trudne.
Zawsze miałam problemy ze zrobieniem zdań po przerobieniu samej teorii. Wszystkie one wydawały mi się takie trudne i nie do przejścia. Nawet takie, gdzie nie trzeba było wykorzystywać wiedzy, a myśleć. W sumie to takie sprawiały mi największe problemy. Dlatego zawsze się poddawałam i patrzyłam na odpowiedzi i się ich uczyłam - lepszy taki sposób niż żaden. Ale ostatnio patrząc na zadania maturalne stwierdziłam, że zacznę sama coś kombinować, a nie patrzeć ślepo w odpowiedź. Poświęcam maksymalnie 3 minuty dłużej (może teraz to za długo) na przeanalizowanie schematu, obrazka, wyciągnięcie informacji z tekstu i uczę się bazować na tym. Powiem ci, że na początku nie byłam w stanie wielu rzeczy się dopatrzyć, a naprawdę się da (jak się to połączy z jakąś swoją nabytą wiedzą) wykombinować coś samemu. A później sprawdzasz odpowiedź i dopracowujesz ją. Lepiej teraz poświęcić na to więcej czasu, bo praktyka w końcu czyni mistrza.

Więc nie warto się zrażać Próbuj, myśl, kombinuj. Też nie sądziłam, że można to wyćwiczyć (i jeszcze nie jestem w tym dobra!), ale widzę postępy.
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: Anarchia »

venduana dzieki, podnioslas mnie na duchu
mloda_gniewna
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2012, o 12:06

Re: Wasze rozwiazywanie zadań z biologi

Post autor: mloda_gniewna »

rybka27 pisze:Miałam straszny problem z zadaniami z biologii.Często znałam odpowiedź,ale nie potrafiłam jej udzielić prosto, zwięźle i na temat. Najchętniej napisałabym wypracowanie ( jestem humanistką). Ale ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia zrobiły swoje. Analizowałam dokładnie polecenia,pisałam odpowiedź i sprawdzałam jak ona się pokrywa z kluczem.Dzięki temu,udało mi się jakoś zdać maturę.
Życzę powodzenia .
Pomogły korepetycje ? Ktoś Ciebie naprowadził na odpowiednie myślenie i dzięki temu poprawne odp na pytania.
Ja mam z tym problem mogłabym pisać, pisać i pisać bo wiedzę mam, ale co z tego ? Nie potrafię tego wykorzystać w praktyce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość