Stomatologia- jakie zęby ?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: martys2202 »

Witam, na 2 roku stomatologii są potrzebne zęby ( po 5 sztuk z każdego typu) więc już zaczęłam powoli się interesować, żeby na czas uzbierać
Znajomy dentysta powiedział, że nie ma problemu, tylko czy mają one być suche czy w roztworze NaCl.
A ja nie mam pojęcia, więc no właśnie - ktora opcja jest prawidlowa ?
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: Wendy »

Ja swoje jak na razie trzymam w spirytusie ] Potem je oczyszczę i będą suche. Koleżanka coś mówiła o formalinie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: Medycyna Lwów »

a po co wam te zęby? pierwsze słyszę by na 2 roku zbierać zęby (potem zbierają niektóre te co wyrwali pacjentom)?
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: martys2202 »

Wendy, dziękuję

Kaamil, widać trzeba, na uczelni wymagają, przynajmniej tak jest napisane w jednym z xxxx regulaminów zakładów, katedr itd
zorzotser
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2010, o 17:37

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: zorzotser »

Są im potrzebne do pracy na fantomach.

Kolega ze stomy trzymał suche w pudełku, ale najlepiej dopytaj znajomych z roku lub z wyższych lat.
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: Wendy »

Potrzebne są na endodoncję. To, że nigdy o tym nie słyszałeś, to nie znaczy, że to się nie dzieje.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: Agher »

hehe, ja tam rozumiem [at], mam sporo znajomych na stomatologii na różnych uczelniach i jeszcze nie spotkałem się ze zbieraniem zębów, więc to chyba jakaś unikatowa aktywność, którą macie na PUMie Tak z ciekawości, mógłby ktoś napisać do czego te zęby dokładnie są wam potrzebne?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie wspomnę, ze to jest obrzydliwe. U nas takiego czegoś nie ma - na fantomach bawią się ichnimi zębami, ale widać na PUM jeszcze technika nie doszła
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: martys2202 »

Typowe podejście - Warszawa i reszta świata.

Btw. Skoro dla Ciebie to jest obrzydliwe to troche dziwi mnei fakt, że jesteś na 6 roku. Ząb jak ząb. Kość i tyle.

Zero profesjonalizmu, kolego.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: Mårran »

Zębów nigdy nie zbierałam, ale może różnica między oryginałami a modelami jest taka, jak w przypadku osławionych czaszek (chociaż szczegółów oczywiście mniej), więc niektóre uczelnie wymagają.

No i bez przesady: cały pierwszy rok się człowiek grzebie w narządach, akurat zęby to tu najmniejszy hardcore ]
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: Medycyna Lwów »

sorry, ale dla mnie u chorego naprawdę zęby zgorzelinowe i fetor ex ore są gorsze niż nawet najgorsza stopa cukrzycowa. Co kto lubi.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: Mårran »

Ale studenci zbierają raczej takie zęby, z których coś jeszcze zostało
Pani Buka
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: martys2202 »

Poza tym - to może do Warszawy technika nie doszła, hm ?
Mamy zbierać zdrowe zęby.

A jeżeli masz zamiar stwierdzać, że to obrzydliwe, to może nie udzielaj się w temacie, gdzie zadałam grzeczne pytanie w stronę osób, które są na tych zacofanych w Twoim mniemaniu uczelniach, gdzie pracuje się na prawdziwych zębach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości