Lekarski 1 rok 2012/13

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
malkavian4
Posty: 25
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:20

Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: malkavian4 »

Witam, postanowi?em za?o?y? osobny w?tek dla tych, którzy ju? dostali si? na lekarski do CM , analogiczny do tego, który powsta? rok temu. Innymi s?owy, miejsce na wst?p do integracji , zarzucanie pytaniami, obawami starszych kolegów(/?anki), gadki o mieszkaniach, urokach Bydzi, ulubionym piwie etc, tak by nie za?mieca? w?tku o rekrutacji.

A zatem, zaczynajmy
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: DrZation »

Jest grupa na facebooku tam wi?cej mo?na si? dowiedzie? i podyskutowa?, no i na pewno jest wi?cej ludzi.
lenalena
Posty: 14
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:12

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: lenalena »

Nie chce mi si? zak?ada? fejsa Czy kto? ju? dzwoni? zapisa? si? do grupy?
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: rozekkwidzyn »

Nie ma mnie w tej grupie na fcb ale poprosi?em Administratork? o zapisanie
Nie wiem czy jest sens zapisywa? sie do grupy, skoro nie ma jeszcze podanego planu. Chyba ?e jest, a ja o tym nie wiem
Rok temu studiowa?em farmacj? na CM UMK wi?c je?li kto? mia?by jakie? w?tpliwo?ci, to s?u odpowiedzi? w ramach mo?liwo?ci.
Co do Bydzi- 90% Jej nienawidzi, ja uwielbiam
Pozdrawiam przysz?ych kolegów i kole?anki z kierunku.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: czornydanio90 »

Bdg jest ok witam nowy narybek
winged-hands

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: winged-hands »

s?uchajcie, ja mam pro?b? do tych którzy asekuracyjnie dostali si? na GUMed, a dostali si? na inne uczelnie równie?.
zarówno z lekarskiego jak i stomy, prosz? zabierzcie papiery je?li nie wybieracie si? serio na GUMed, dajcie szans? innym.
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: DrZation »

winged-hands, zabi?e?/a? mnie tym postem
winged-hands

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: winged-hands »

DrZation pisze:winged-hands, zabi?e?/a? mnie tym postem

szydera niepotrzebna. (
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: DrZation »

Takie pro?by s? bez komentarza. Pozdrawiam.
aan
Posty: 18
Rejestracja: 28 sie 2012, o 11:41

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: aan »

jako ?e pa?dziernik coraz bli?ej:
co ogarn na pierwsze zaj?cia?
kiedy ruszaj? zapisy do grup? czy to ju
jakie ksiki koniecznie naby?, które sobie odpu?ci (niekoniecznie chodzi mi o anatomi?, bo co osoba to inne zdanie- aczkolwiek i tutaj sugestie mile widziane )
czy istnieje jaka? facebookowa strona pierwszego roku? znaj?c mnie to pewnie ju? od dawna, no ale có?

z góry dzi?ki za ka?d? pomoc
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: czornydanio90 »

aan, Na pierwsze zaj?cia nic nie ogarnia?, oprócz anatomii rozpiska na stronie katedry .

Zapisy do grup powinny ju? dawno ruszy?

Ksiki : Kad?ubowski do Parazytologii, Genetyk? medyczn? wyd. 2011 Drewy, polecam te? skrypty kierowniczki katedry Biologii do parazytologii
Oprócz ksiek trzeba mie? ze 2 fartuchy, p?set? anatomiczn?, lateksowe r?kawiczki na anatomi?, czepek na anatomi?
aan
Posty: 18
Rejestracja: 28 sie 2012, o 11:41

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: aan »

dzi?ki wielkie

ale

na stronie napisano :
Plan zaj dla studentów kier. lekarskiego i biotechnologii na I sem. r. ak. 2012/2013 zostanie zawieszony w internecie 17.09.2012 r.

Listy studentów I r. kier. lekarskiego i kier. biotechnologia, st. I i II stopnia z podzia?em na grupy zostan? wywieszone w dn. 28.09.2012 r.

czy w zwi?zku z tym rzeczywi?cie warto zapisywa? si? ju? do grup? czy mo?e jednak strzeli? bo za dwa tygodnie i tak nie b?dzie wyboru?


czyli po prostu ogarn to, co w programie nauczania podano jako temat pierwszych ?wicze?, tj Osie i p?aszczyzny cia?a. Budowa ogólna ko?ci. Rodzaje pocze? ko?ci. Podzia? szkieletu. Budowa kr?gów. Kr?gos?up jako ca?o., ok
, i co z ?acin? w ko?cu? no bo jak si? tej anatomii w ogóle uczy
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Lekarski 1 rok 2012/13

Post autor: czornydanio90 »

aan, ogarn te osie itd.

zapisa? si? warto chocia? wy raczej nie b?dziecie mie? dnia wolnego

?acina jest j?zykiem do wyboru na II roku (waszym II roku - wybór pomi?dzy ?acin?, niemieckim i francuskim)
anatomia b?dzie po angielsku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości