praktyki - miasto

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
złodziejka_książek
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:25

praktyki - miasto

Post autor: złodziejka_książek »

orientujecie się może, czy można zrobić praktyki poza miastem rodzinnym, a konkretniej na drugim końcu Polski, czy raczej nie jest to możliwe?
Camillianna
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2009, o 19:08

Re: praktyki - miasto

Post autor: Camillianna »

Myślę, że jest to możliwe To tylko kwestia porozumienia dziekana z dyrektorem szpitala. Sama będąc w tym roku na praktykach w Gdańsku spotkałam się ze studentami WUM-u.
złodziejka_książek
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:25

Re: praktyki - miasto

Post autor: złodziejka_książek »

a Ci z WUM-u nie byli przypadkiem z Trójmiasta, a na studia wyjechali do Warszawy i przyjechali do miasta rodzinnego na praktyki po prostu?
Camillianna
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2009, o 19:08

Re: praktyki - miasto

Post autor: Camillianna »

Nie, owszem jeden z nich był z Trójmiasta, ale drugi, jego kolega był z Warszawy W praktyce wygląda to tak, że wysyłasz do opiekuna praktyk dokładne informacje nt. szpitala w jakim chcesz odbyć praktykę. Następnie dziekan zawiera porozumienie z dyrektorem szpitala, po czym otrzymujesz z uczelni skierowanie na praktyki w tym szpitalu
złodziejka_książek
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:25

Re: praktyki - miasto

Post autor: złodziejka_książek »

dziękuję za informacje zna ktoś może jeszcze takie przypadki? Chciałabym robic praktyki w Krakowie, stąd moje zainteresowanie
beyourself
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2012, o 16:19

Re: praktyki - miasto

Post autor: beyourself »

tak, chyba nie ma problemu. Mój kolega studiował w Szczecinie, a praktyki miał w rodzinnym mieście )
bromisia
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2012, o 15:53

Re: praktyki - miasto

Post autor: bromisia »

Na gumedzie nie ma z tym problemu, można robić praktyki właściwie gdzie się chce. Oczywiście najpierw trzeba się postarać o pozwolenie itd, umowę uczelni z daną placówką. Są to jednak sprawy organizacyjne, załatwiane w trakcie roku akademickiego.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: praktyki - miasto

Post autor: Mårran »

W przypadku uczelni z umową z GUMedem jest po prostu mniej formalności do załatwienia. A umowy mają nie tylko gdańskie szpitale. Ale w razie czego nikt chyba problemów nie robi, można w największej dziurze robić (ja ), tylko na odpowiednim oddziale.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości