Rozszerzona matma na medycynę

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
olaaniaa
Posty: 22
Rejestracja: 11 sty 2011, o 14:31

Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: olaaniaa »

Witam!

Od września rozpoczynam naukę w 3 LO i jednym z kierunków, które biorę pod uwagę jest medycyna.
Chciałabym się dowiedzieć, na których uczelniach pod uwagę brana jest matematyka. Czy są takie uczelnie, na których biorą pod uwagę tylko biologię i matematykę, ewentualnie fizykę?

Pozdrawiam
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: Michch »

Do Olsztyna jak dotąd można było się dostać z biologią, matmą i fizyką. Ja miałem te trzy przedmioty zdane i się dostałem. Gdzie indziej wymagania są inne.
karble
Posty: 47
Rejestracja: 14 lut 2012, o 16:56

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: karble »

Raczej jest jeszcze chemia, choć chyba w gdańsku i Lublinie o ile się nie mylę, chemia była zamienna z fizyką ( oczywiście na poziomie rozszerzonym) także wtedy liczy Ci się biologia i fizyka.
Choć jak mam być szczera, chemię chyba łatwiej jest napisać na 80-90% niż fizykę rozszerzoną w tym roku podobno łatwa nie była:)
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: Slowik »

karble pisze:Raczej jest jeszcze chemia, choć chyba w gdańsku i Lublinie o ile się nie mylę, chemia była zamienna z fizyką ( oczywiście na poziomie rozszerzonym) także wtedy liczy Ci się biologia i fizyka.
W Gdańsku w ogóle nie biorą fizyki.
karble
Posty: 47
Rejestracja: 14 lut 2012, o 16:56

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: karble »

Masz rację! wiedziałam, że na jakiś dwóch uczelniach na które się logowałam w tym roku, była zamienna chemia i fizyka, ale gdansk pomylił mi się z poznaniem

"Warunki i tryb rekrutacji
na studia w roku akademickim 2013/2014
na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu


Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą” i maturą europejską /EB/ zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, obowiązkowo z biologii i do wyboru z chemii lub z fizyki

czyli w poznaniu masz szansę pozdrawiam
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: essayma »

olaaniaa, wejdź sobie na strony uczelni medycznych i zobacz w wymaganiach 2013. Coś się może zmienić, tak jak np. w 2013 na WUMie można zamiennie rekrutować z matmą podst zamiast fiz podst.
Awatar użytkownika
olaaniaa
Posty: 22
Rejestracja: 11 sty 2011, o 14:31

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: olaaniaa »

Tak sobie przeglądałam strony różnych uczelni i z tego co widziałam, to tylko Olsztyn chce rozszerzoną matmę, a tak to wszędzie chemia/fizyka.
karble
Posty: 47
Rejestracja: 14 lut 2012, o 16:56

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: karble »

Bez chemii będzie Ci ciężko, nawet później na studiach, jeśli nie zna się podstaw dlatego spróbuj może z chemią, nie taki diabeł straszny jak go malują!
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: karmelowa »

Tak jak karble napisała radzę przysiąść nad chemią. Sama miałam z nią problemy. Trochę posiedziałam i maturka świetnie zdana : ) Jest to dużo bardziej wdzięczna dziedzina nauki niż przykładowo biologia jeżeli chodzi o maturę.
Awatar użytkownika
olaaniaa
Posty: 22
Rejestracja: 11 sty 2011, o 14:31

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: olaaniaa »

Nie chodzi o to że z chemią mam aż takie straszne problemy, na koniec 2 klasy udało mi się nawet mieć 4 , więc jak trzeba to się jej nauczę.

Ale wiem, że nie uda mi się jej zdać na 80-90%. Szczególnie tej nowej matury z chemii.
Znacznie łatwiej przychodzi mi nauka matmy i dlatego wolę ją zdawać.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: Collo »

olaaniaa, oceny to subiektywna sprawa, u jednego nauczyciela można mieć 5 bez wysiłku u innego 3 ciężką pracą. Masz całe 3 lata na nauczenie się chemii do matury. Zakup sobie książki do rozszerzonej chemii, jakieś proste zbiory zadań na początek i jedziesz, czasu jest sporo.
Awatar użytkownika
olaaniaa
Posty: 22
Rejestracja: 11 sty 2011, o 14:31

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: olaaniaa »

Colloportus, nie powiem że było łatwo, bo przez cały rok wahałam się około 3. Ale nie wiem, czy jest jakiś sens skoro dla mnie chemia to czarna magia", te wszystkie reakcje mnie po prostu przerażają, na sprawdzian się nauczę, ale i tak czuję, że nie za bardzo to umiem. Może po prostu mam zły system nauki? Sama nie wiem.

Medycyna dla mnie nie jest najważniejszym kierunkiem, takim że muszę na nią iść koniecznie, bo jak się nie dostanę, to się załamię psychicznie czy coś w tym rodzaju. Sama nie wiem co chciałabym robić w życiu. Jednak gdy ktoś się mnie pyta, a ja mówię, że jestem na bio-chem-fizie, to od razu mówi, że pewnie medycyna.
aza
Posty: 116
Rejestracja: 11 maja 2012, o 16:40

Re: Rozszerzona matma na medycynę

Post autor: aza »

olaaniaa, ale na lekarskim trochę tej chemii jest, i to raczej trudniejsza niż śmieszny poziom LO.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości