Jakie materiały na pierwszy rok farmacji CM UMK?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Elizabeth31
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 16:51

Jakie materiały na pierwszy rok farmacji CM UMK?

Post autor: Elizabeth31 »

Cześć!
Chciałabym się dowiedzieć jakie są potrzebne materiały na pierwszy rok farmacji, w co warto się zaopatrzyć? Wszelkie rady od starszych roczników mile widziane
Convallaria_majalis
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 17:00

Re: Jakie materiały na pierwszy rok farmacji CM UMK?

Post autor: Convallaria_majalis »

Hej. Ja mam materiały do sprzedania na pierwszy rok farmacji .
No to może po kolei:

I semestr:
- biologia i genetyka: książka Podstawy Genetyki dla studentów i lekarzy prof. Drewy, Zarys parazytologii lekarskiej Kadłubowskiego, 3 skrypty uczelniane dr Woźniak również z parazytologii oraz notatki i mnóstwo giełd zarówno z genetyki, jak i parazytologii (bo przez pół semestru biologia i genetyka to zagadnienia genetyczne, a później materiał obejmuje parazytologię, czyli naukę o pasożytach)
- biofizyka: próbowali nam wcisnąć książkę Jaroszyka, ale ja jej na oczy nie widziałam (i połowa mojego roku również), a egzamin zdałam w pierwszym terminie . Do sprzedania mam natomiast notatki i giełdy, które wystarczyły, by zdać egzamin na 4,5.
- matematyka: tutaj również nie wymagano od nas żadnej książki, do sprzedania mam notatki, jakieś kserówki i giełdy, co wystarczyło, bo zdać egzamin na 5
- łacina: mam do sprzedania książkę Lingua Latina ad usum pharmaciae studentium plus notatki i trochę giełd
- anatomia: B. Gołąb Podstawy anatomii człowieka plus kserówki, notatki i giełdy
- historia filozofii: kserówki z różnych książek i notatki
- chemia nieorganiczna (przedmiot, z którego jest egzamin całoroczny): Lipiec-Szmal Chemia analityczna z elementami analizy instrumentalnej", Adam Bielański Podstawy chemii nieorganicznej", do tego notatki z wykładów i giełdy (egzamin zdany dzięki temu w pierwszym terminie, co u nas na roku było rzadkością, ocena końcowa z tego przedmiotu: 4)

II semestr:
- botanika farmaceutyczna (z tego jest egzamin teoretyczny i praktyczny - z klasyfikacji rodzin roślin i rozpoznawania roślin farmakopealnych): Zarys botaniki farmaceutycznej Brody, notatki, giełdy, zeszyt z rysunkami z ćwiczeń (przydaje się do robienia kopii w swoim własnym zeszycie, gdy nie ma się zdolności lub cierpliwości do rysowania obrazów mikroskopowych ) plus moje własne autorskie elektroniczne opracowanie roślin na egzamin praktyczny: klasyfikacja roślin do odpowiednich roślin, zbiór roślin farmakopealnych, wszystko pogrupowane w odpowiednie foldery, nic tylko siedzieć i przeglądać (z botaniki miałam 5 na koniec)
- statystyka: notatki z ćwiczeń i wykładów, giełdy (wystarczyło, żeby dostać 4,5 z egzaminu)
- psychologia, socjologia: notatki, prezentacje, giełdy, jednym słowem, nic specjalnego, ale oba przedmioty to też nic szczególnego, taka bardziej zabawa w porównaniu z resztą

Mam też dużo materiałów na płytach DVD, raczej uzupełnienie tego, co mam w formie papierowej plus jakieś mniej ważne książki, z których czasami potrzebny jest jakiś jeden rozdział, więc nie warto mieć całej książki, a czasami nie chce się też biegać do biblioteki, żeby to skserować . No i to opracowanie na egzamin praktyczny z botaniki, którego zrobienie było czasochłonne, ale jest na tyle dokładne, że bardzo ułatwia życie na egzaminie

Wszystkie te materiały (no a raczej korzystanie z nich ) umożliwiły mi zdanie wszystkich kolokwiów i egzaminów w pierwszym terminie .

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to kontakt ze mną:
- PW
- e-mail: konwalia-[at].pl
- gg: 10007411
- tel. 698 857 899

Odpowiem też na wszelkie pytania dotyczące studiowania na CM, przedmiotów, prowadzących, egzaminów i zaliczeń, życia studenckiego czy nawet Bydgoszczy .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość