biotechnologia roślin - badania lekarskie

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
darnok
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2012, o 09:16

biotechnologia roślin - badania lekarskie

Post autor: darnok »

Witam,wiem że po dostaniu na ten kierunek uczelnia kieruje na jakieś badania(nie wiem jakie)jest to czysta proforma?jak to wygląda?
mam jedną rękę niepełnosprawną i epilepsje(miałem 1 atak na 7 lat,nie mam ataków w ogóle bo teraz przyjmuje leki)bardzo mi zależy na tym kierunku,jestem w klasie maturalnej.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: biotechnologia roślin - badania lekarskie

Post autor: deVries »

Uczelnia kieruje do lekarza medycyny pracy i najlepiej, żebyś z takim się skontaktował. Badania mają określić, czy możesz np. pracować w labie z odczynnikami chemicznymi czy mikroorganizmami, obsługiwać sprzęt itd. Na twoim miejscu zrobiłbym to jak najszybciej, bo niesprawna ręka brzmi jak spore utrudnienie w manualnej pracy laboratoryjnej, której na biotechnologii jest mnóstwo. Epilepsja też może nie być bez znaczenia.

Ale bez stresu na wstępie, zapytaj lekarza medycyny pracy.

A badanie wygląda różnie, w zależności od tego gdzie je robisz. Jak idziesz prywatnie to najczęściej lekarz na ciebie spojrzy, zapyta o zdrowie, wypisze papierek i skasuje kilka dych. W tych przychodniach, które poleca uczelnia i gdzie wizyty są bezpłatne, często robią coś więcej - badania krwi, mogą skierować do lekarza innej specjalizacji itp. Papierek można załatwić", ale po coś jednak te badania się robi i jeżeli podejrzewasz, że ręka czy epilepsja mogłyby ci przeszkadzać, to lepiej do nich podejść poważnie, bo nie chodzi tylko o studia, ale też przyszłą pracę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości