Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: planapo »

w koncu jestem z powrotem. wiec cos jeszcze dorzuce.

przesadzilem troche z ta sprzedaza chiniola za 200 zl, ale mialem na mysli to ze strata przy odsprzedazy bedzie duza, a z Biolarem mozna wyjsc na zero.

te lepsze chinczyki (Delta EV 100 albo np moj Motic B3) to juz niezly sprzet i mozna sie nad nim zastnawiac bo rozbudowac (hybrydowo) w miare latwo i tanio sie da. w pierwszej kolejnosci do wymiany w tym sprzecie jest kondensor, potem obiektywy.

kondensory PZO da sie adaptowac. np. do mojego w zasadzie bez przerobek (choc pomaga wytoczenie rowka - kondensor stabilniej sie trzyma), PZO maja 39,5 mm srednicy i jest z czego brac jesli trzeba zmniejszac srednice. wrzucalem gdzies tu naforum zdjecia przerobionego kondensora ale niestety nie potrafie tego juz znalezc.

jesli chodzi o inne rzeczy to popieram przedmowcow, mozna tylko dodac to ze jesli sie zdecydujesz na sprzet za 1000 zl i z czasem powazniej zaczniesz sie w to bawic to niestety nie bedzie sie dalo go rozbudowac. i ponowne wydatki sa nie od unikniecia. wiele mozna wyciagnac robiac przez okular, bardzo duzo da sie uzyskac domowymi sposobami (RI, OL, COL, filtr uniwersalny polaryzacje tez po domowemu da sie zrobic), ale przychodzi moment kiedy to przestaje wystarczac.

Kupowanie PZO na ebayu? raczej bez sensu bo najczesciej Polacy wystawiaja to samo co na allegro za duzo wyzsze ceny. zagraniczne oferty na PZO tez nie sa najczesciej atrakcyjne cenowo.

PS. ten Biolar za 100 zl to jakis mega wyjatek, miales niesamowite szczescie i raczej nie mozna robic nadziei ludziom, ze za tyle beda kupowac ten model. rynkowa i akceptowalna cewna to niestety zazwyczaj okolo 600-1000zl.
JohnyM

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: JohnyM »

Dodam, że poprzedni kupiłem za 200.
Ostatnio kupiłem za 100zł met3 pzo, który będę przerabiał na epi (już ma) + Dia.
Choć trzeba przyznać, że wszystko kupowane z dość dużym czynnikiem ryzyka, jednak do tej pory się jeszcze nie zawiodłem. Ale realnie patrząc, tak jak napisał Planapo: jakieś 500zł trzeba liczyć.
Jak dostanę wszystkie części Olympusa (jedzie w częściach, statyw pewnie dostanę dopiero na święta.), to biolara mogę sprzedać.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: planapo »

to masz szczescie do okazji (:

a jakiego Olympusa kompletujesz? BH2.?
to biolara mogę sprzedać
za 100 zl? (
JohnyM

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: JohnyM »

Stety/niestety BHB. Kupiony dla nasadki trino za około 700zł, ale po poczytaniu okazuje się, że to może być całkiem fajny mikroskop. Dodatkowo okazało się że przyszedł z obiektywami SB Plan. Jak już dostanę go w całości to na pewno podzielę się wrażeniami.
Biolara za 100zł na pewno nie oddam
szperu
Posty: 81
Rejestracja: 7 mar 2011, o 23:00

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: szperu »

JohnyM - masz coś ciekawego do tego Biolara? Chętnie kupię Biolara z KF, kondensorem do DF.
JohnyM

Re: Przyzwoity mikroskop do 1000 zł

Post autor: JohnyM »

Mam DF, i KF z przerobionym kondensorem. Dodane są soczewka z K51, polaryzator i 5 gniazd na filtry. W najbliższym czasie nie planuję sprzedaży a potem raczej będę sprzedawał bez KF.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości