pomoc przed poprawką egzaminu z chemii!!

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
igasob
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 15:04

pomoc przed poprawką egzaminu z chemii!!

Post autor: igasob »

witam wszystkich forumowiczów. ponieważ z chemii za wiele nie potrafię, a mam za tydzień jedyną okazje by ją poprawic w sesji poprawkowej, bardzo prosze o pomoc. tutaj sa zadania, ktore mozliwe ze powtorza sie na egzaminie:

1. Jeśli w skłąd rdzenia atomowego wchodzi 35 protonów, 45 neutronów i 28 elektronów, to jaka bedzie konfiguracja powloki walencyjnej tego pierwiastka?

2. Opisz stan kwantowy elektronów walencyjnych baru (n,l,m,ms)

3. X i Y w nastepujących reakcjach oznaczają:
14/7 N + X = 12/6 C + 3/1 T
Y + 16/8 O = 19/9 F + 1/1 P
i tutaj napisac X=. i Y=.

4. Narysuj wzór elektronowo-kreskowy cząsteczki NH4NO2. Napisz liczbę i typy poszczególnych wiązań.

5. Rozpuszczalność Cd(OH)2 w 298K wynosi 1*10^-5 mol*dm^-3. Oblicz iloczyn rozpuszczalności Cd(OH)2 w 298K.

6. Zapisz reakcjami etapy otrzymywania HNO3 metoda Habera-Bosha.

7. Różnice między metalami bloku s,p,d w reakcjach z H2 i O2 na przykładzie Na,Cu,Al.

8. Oblicz stałą dysocjacji słabego jednoprotonowego kwasu, wiedząc ze stała dysocjacji w 0.01 wolnym roztworze tego kwasu wynosi 10%.

9. Opisać hybrydyzacje sp2.

10. Orbitale typu j jak powstają?

Dziękuję bardzo za każdą odpowiedź.
siemasz
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 12:13

Re: pomoc przed poprawką egzaminu z chemii!!

Post autor: siemasz »

Masz już może te odpowiedzi, do tych zadań? mi też by się przydały, a pare udało mi się rozwiązać (1, 3, 4) PISZ!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości