Fizjologia i anatomia człowieka - podręcznik

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Walendziak
Posty: 6
Rejestracja: 4 maja 2011, o 00:26

Fizjologia i anatomia człowieka - podręcznik

Post autor: Walendziak »

Witam, czy mógłby ktoś poradzić mi jakiś dobry podrecznik z fizjologii i anatomii człowieka na poziomie matury rozszerzonej? Przeglądałem już forum ale jakoś nic konkretnego nie znalazłem / . Mam biologie villego i podrecznik lewińskiego ale nie jestem z nich jakos specjalnie zadowolony jesli chodzi o ta dziedzine. Dlatego jak znacie coś dobrego to byłbym wdzięczny za pomoc.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Fizjologia i anatomia człowieka - podręcznik

Post autor: Lunette »

Ja uważam, że najlepsza jest książka Pawła Hosera Fizjologia organizmów z elementami anatomii człowieka", jeżeli chodzi o człowieka właśnie.

Tam zwykle jest krótki wstęp (kilka stron), dotyczący problemu, wraz z opisaniem jak to działa u roślin i niektórych zwierząt, a potem już jest anatomia i fizjologia człowieka. Mi dodatkowo bardzo podchodzi sposób opisywania tego przez autora jest też sporo schematów (i to jest plus! Nie ma tu kolorowych, cieniowanych obrazków, tylko są bardziej schematyczne i czarno-białe). Poziom jest może trochę wyższy niż matura rozszerzona, ale przynajmniej zrozumiesz wszystkie mechanizmy, które nie są opisane np. w Operonie, a musisz je znać.
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: Fizjologia i anatomia człowieka - podręcznik

Post autor: kagata0418 »

Człowiek w PWN-ie jest całkiem nieźle opracowany.Ale zgadzam sie w 100% z przedmówcą,podręcznik Hosera jest niezastąpiony.Problemem jest to,że trochę ciężko go dostać.Pozostaje allegro i trochę szczęścia,bo sprzedają ten podr za jakies 70 zł,a mi się udało kupić za niecałe 50
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Fizjologia i anatomia człowieka - podręcznik

Post autor: Remek »

A ja uwazam, ze jezeli chodzi o czlowieka to jednak najlepszy jest podrecznik Lewinskiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości