Nakierujcie mnie

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
agnieszka_1234
Posty: 3
Rejestracja: 2 paź 2012, o 16:37

Nakierujcie mnie

Post autor: agnieszka_1234 »

Witam wszystkich
Mam z biochemii do zrobienia kilka zadań, jednak jeszcze nic z tego nie przerabiałam a w książkach nie ma konkrentych odpowiedzi. Takze proszę was o pomoc.
Nie proszę o całkowite rozwiązania zadań tylko nakierowanie mnie na właściwy tok myślenia.

Zad. 1
Napisz wzorami strukturalnymi fragment dwuniciowej cząsteczki DNA wiedząc, że jedna z nici polinukleotydowych ma sekwencje: 3 AGATCAGTA 5.
Zad 2. Napisz wzorami str. fragment łańcucha polinukleotydowego informacyjnego RNA rozpoczynając od końca 3 AUC AGG AUA 5. Korzystając z kodu genetycznego zapisz za pomocą wzorów str. odpowiadający temu mRNA fragment łańcucha polipeptydowego.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Nakierujcie mnie

Post autor: AnnaWP »

Wzorami strukturalnymi - czyli wychodzi mi, że powinnaś rozrysować kolejno każdy nukleotyd.
W 2. dodatkowo powinnaś dopasować aminokwasy do kodonów, jako że mamy 3 kodony, a żaden nie jest startowy, to po prostu wybierz z tabeli kodu genetycznego właściwe aminokwasy, znajdź ich wzory strukturalne i rozpisz tripeptyd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości