Czym podciągnąć wynik?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
maturzystkass
Posty: 74
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 10:51

Czym podciągnąć wynik?

Post autor: maturzystkass »

Hej Być może kojarzycie mnie z wątku o biologii w 8 miesięcy , w każdym razie uwierzyłam Wam ze rozszerzenie da sie ogarnąć i mieliście racje - przerobilam juz zwierzaki i rośliny , co chyba bylo dla mnie najgorsze:)
ale do rzeczy. Moim celem jest fizjoterapia na UJ. W tym roku liczyla sie tylko biologia gdzie prog byl 70 . A tu BACH , od przyszłego liczy sie jeszcze JĘZYK POLSKI dzieki Bogu zdawałam rozszerzony , zdałam na 70% . I tu mam do Was pytanie , jako do FACHOWCÓW w dziedzinie matur i doradzania.
Myslicie ze opłaca mi sie w tym roku startować do rozszerzonej matury z polskiego by poprawić ten wynik? Z polskim nie mialam nigdy problemow , a nóż widelec uda sie zdać na więcej , moze mnie to uratować gdy zaawale biologie , ale z drugiej strony moze lepiej w 100% skupic sie na biologii i wycisnąc ją na 80% [ moje marzenie ] i wtedy wynik rekrutacyjny to ok 76/100 pktow.

Prosze Was doradźcie mi , bo tak się załamałam jak zobaczylam ten polski , szkoda gadać
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czym podciągnąć wynik?

Post autor: Piotrr »

uwierz mi nie warto tak sie trudzić zeby dostac sie na fizjoterapie. Wiem cos o tym bo jestem tegorocznym absolwetem tego kierunku, i pracy ni widu ni slychu a nauki dosyc sporo. Jest mnostwo nauki wbrew pozorom( anatomia, biochemia-to akurat nie tak zle, fizyko,kineza i mnostwo innych pierdolow) a korzyści po twojej pracy nie dosc ze umyslowej to potem fizycznej jest 1300zl brutto czyli jakies 1100 netto-o ile uda sie cos takiego znalesc- a uwierz mi jest ciezko nawet w okolicach w ktorych nie ksztalci sie takich specjalistow( najblizszy osrodek akademicki jest w poznaniu 140 km). Pomysl nad czyms bardfziej przyszlosciowym albo biersz sie za chemie i proboj z farmacja/weterynaria. Masz rok czasu i przy solidnej pracy da rade. Powodzenia
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Czym podciągnąć wynik?

Post autor: latomerii »

Piotrr pisze:uwierz mi nie warto tak sie trudzić zeby dostac sie na fizjoterapie. Wiem cos o tym bo jestem tegorocznym absolwetem tego kierunku, i pracy ni widu ni slychu a nauki dosyc sporo. Jest mnostwo nauki wbrew pozorom( anatomia, biochemia-to akurat nie tak zle, fizyko,kineza i mnostwo innych pierdolow) a korzyści po twojej pracy nie dosc ze umyslowej to potem fizycznej jest 1300zl brutto czyli jakies 1100 netto-o ile uda sie cos takiego znalesc- a uwierz mi jest ciezko nawet w okolicach w ktorych nie ksztalci sie takich specjalistow( najblizszy osrodek akademicki jest w poznaniu 140 km). Pomysl nad czyms bardfziej przyszlosciowym albo biersz sie za chemie i proboj z farmacja/weterynaria. Masz rok czasu i przy solidnej pracy da rade. Powodzenia
Wybacz może Cię obrażę, ale jak ktoś lubli coś robić to niech podchodzi do tego,zakładając że będzie w czymś naprawdę dobry i da radę , niż męczy się w innym świetlanym zawodzie. Znam ludzi po nic nie wartej historii lub filozofii, którzy dają sobie świetnie radę W SWOIM zawodzie.
Jeśli chodzi o poprawę moim zdaniem łatwiej napisać biologię, niż czytać po raz kolejny lektury i bawić się w CRy. Poza tym trudno ćwiczyć pisanie wypracowań sprawdzanych samemu, a nie wiem czy uważasz że ma sens dokładanie do korków z polskiego? Moim zdaniem z biol łatwiej kontrolować postępy wiedzy
maturzystkass
Posty: 74
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 10:51

Re: Czym podciągnąć wynik?

Post autor: maturzystkass »

nie ukrywam , ze Piotrr , zmartwiłeś mnie ale z drugiej strony czy jest teraz kierunek po ktorym na 100% jest praca? no wlasnie chyba nie Może kierunki techniczne na ktorych fizyka i chemia mnie przerośnie pozatym po co mam się męczyć z czyms czego nienawidze Ale dziekuje za rady )! więc skupie sie na biologii , pomyślałam z resztą że duzo osob ktore blokowaly miejsca na fizjoterapii juz nie beda tego robic bo na UJ na medycyne jest biol chemia majca, a na fizjo polski biologia wiec nie wiem czy bedzie im sie chcialo zdawac polski nie wiem czy dobrze mysle,ale probuje sie pocieszać jak mogę
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czym podciągnąć wynik?

Post autor: Piotrr »

latomerii nie obrazasz mnie niczym, ale uwazam ze znam dobrze ten temat(prawdopodobnie lepiej niz ty) i wiem co mowie. Nie stwierdzilem ze fizjoterapia ani filozofia ani historia ani zaden inny zawod jest nic niewart, a co do znanych tobie osob pracujacych w wyzej wymienionych SWOICH zawodach jest ich ile dokladnie moglbys/moglabys powiedziec? Bo znam kilka osob pracujacych a nie znam tysiace osob niepracujacych to slaby argument. Proponuje sie przejsc do urzedu pracy, bo ja niestety czesto tam bywam w ostatnim czasie i wiem co jest grane. A same zalozenie ze bedzie sie w czyms naprawe dobrym ma sie ni jak do bycia w czyms naprawde dobrym, zważywszy ze wszyscy absolwenci chca byc w tym naprawde dobrzy wiec te zalozenie jest kiepskie.
Maturzystka nie moge ci zabronic wyboru kierunku studiow ale mowie ci po prostu to o czym ja nie wiedzialem zaczynajac te studia. Np tego ze same studia nie daja ci prawie nic, aby zdobyc prace trzeba ukonczyc mnostwo kursow podyplomowych do ktorych studia sa tylko wstepem( nie musze dodawac ze kursy sa mega drogie i trzeba w siebie na poczatku wlozyc 30 tysiecy++ zeby nazwijmy to miec wartosc rynkowa, w dodatku i tak znikomą.) Przynajmniej wiem ze teraz to bedzie twoja swiadoma decyzja bo jak ukonczysz studia to nie bedziesz mogla miec do nikogo pretensji
W końcu lekarz
maturzystkass
Posty: 74
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 10:51

Re: Czym podciągnąć wynik?

Post autor: maturzystkass »

napewno masz dużo racji w tym co mówisz,każdy wie jak teraz jest ciezko o prace ale mimo wszystko musze wybrac najgorsze zło , bo tak na medycznych , ratownictwie medycznym chocby nawet jest chemia z ktora sobie nie poradze [ aktualnie studiuje biologie i wyklady z chemii to dla mnie czarna magia ] . Kierunki takie jak zarzadzanie psychologia tez wiele osob mowi ze nie przyszlosciowe, wiec NAPRAWDE teraz to juz nie wiadomo co studiować/
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czym podciągnąć wynik?

Post autor: Piotrr »

moze troche przesadzam moze az tak zle nie jest a moje podejscie wynika z tego ze nie bardzo chce juz chyba pracowac w moim wyuczonym poki co zawodzie. Jesli bardzo chcesz t oczywiscie probuj ) ps mam znajoma na uj na biologii obecnie zaczyna 2 rok wiec jestem ciekawy czy y moze tez?
W końcu lekarz
maturzystkass
Posty: 74
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 10:51

Re: Czym podciągnąć wynik?

Post autor: maturzystkass »

nie nie ja dopiero zaczynam pierwszy - i na to wygląda, ze niestety szybko go skończę bo przez moj plan lekcji czuje sie jakbym studiowała chemie a nie biologie:)
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czym podciągnąć wynik?

Post autor: Piotrr »

wiem wiem nieorgana i matematyka p moja kolezanka tez na to narzekala masakrycznie a z chemii byla slabiutka, ale ostatecznie nie bylo problemu zeby zaliczyc ani chemie ani matematyke. Mowila ze laboratoria troche upierdliwe bo czasami zaczynala o 10 a konczyla o 18 jak jej sie cos piepszlo a potem organa i tak sie wkrecila ze w tym rok zaczela 1 rok chemii tez p Pozdrowienia od pana Harta
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości