Zmiennoś liści klonu na terenie mojego miasta

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Mati-000
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:40

Zmiennoś liści klonu na terenie mojego miasta

Post autor: Mati-000 »

Mam temat jak w temacie.

CO JUŻ ZROBIŁEM:
-Mam już pomierzone liście z ok 20 stanowisk z dokładnością do 0,5 cm
-mam dane typu obwód (wiek)i odległość od ulicy.

CO MUSZĘ ZROBIĆ:
-Umieszczę jeszcze na planie miasta numery stanowisk.
-Napisać wstęp, metody i interpretacje wyników

Z CZYM MAM PROBLEM:
-zestawienie i porównanie wyników. Chciałem użyć dendrogramu z programu XLSTATS do Excela 2010 ale za nic nie wiem jak on działa

Tabelka wygląda tak że jest policzona średnia ze wszystkich cech i stosunki tych cech względem siebie.
Czyli:
numer stanowiska, odległość od ulicy, obwód, średnica, wiek ze wzoru, wiek z wykresu, długość blaszki, szerokość 1, szerokość 2, długość ogonka, stosunek długości blaszki do szerokości pierwszej i drugiej oraz do długości ogonka i jeszcze szerokość 1 odjąć 2

Dalej nie wiem co mam zrobić bo jakiego wykresu nie zrobię to jest nieczytelny i nie da się odczytać żadnych zależności.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Zmiennoś liści klonu na terenie mojego miasta

Post autor: AnnaWP »

Ściągnij sobie bezpłatną wersję trialową dowolnego programu statystycznego i spróbuj tam przeanalizować. Może tStudentem? Kolejno sprawdź opcje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość