Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: planapo »

Po pierwsze bardzo dziekuje za pozytywne rozpatrzenie mojej prosby o powierzenie działu (:

mogę:
- edytowac posty bez ograniczen czasowych - takze jesli jest sugestia korekt w oznaczeniach (Marcin (: ) czy w czymkolwiek to jest to juz do zrobienia,
- łaczyc i dzielic tematy, blokowac i usuwac te niepotrzebnie rozpoczete,

nie moge:
- tworzyc/usuwac i zmienic nazw dzialow ani ich opisu - musimy trzymac sie tego co jest - chyba ze na fali zmian na forum uda nam sie ustalic jakis rozsadny podzial i zalatwic u Admina jeszcze jedna interwencje

Zanim zabierzemy sie za porzadek, a jest tu co robic, proponuje abysmy wspolnie ustalili co dokladnie nalezy pozmieniac, co gdzie przeniesc, co usunac itd. sam powazniej nad tym usiade pewnie w weekend.

osobiscie na pewno wyciagnalbym do osobnego tematu testy obiektywow z ogolnych dyskusji, bo tam powoli ciezko juz jest cos znalezc.
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: marcin93 »

No to gratulacje trochę się nieporządku na forum zrobiło i wreszcie doczekaliśmy się porządnego moderatora (nawet jeśli są jakieś ograniczenia) Szkoda tylko, że trzeba było 3 dniowej awarii serwera i utraty miesiąca z życia forum, ale i tak to dobra wiadomość.
Ja proponowałbym na początek usunięcie lub scalenie wątków w których jest jedna mało znacząca wypowiedź. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby również założenie osobnego wątku w którym byłoby miejsce tylko na obszerne artykuły na różne tematy. Pomogło by to w łatwym dotarciu do ciekawych prac, które często ginęły w wątku już po tygodniu. Nawet w przypadku kolejnej awarii (odpukać ) łatwiej było by o przywrócenie artykułów. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: przyrodnik »

planapo pisze:nie moge:
- tworzyc/usuwac i zmienic nazw dzialow ani ich opisu - musimy trzymac sie tego co jest - chyba ze na fali zmian na forum uda nam sie ustalic jakis rozsadny podzial i zalatwic u Admina jeszcze jedna interwencje
z tym nie ma problemu, wprowadzę sugerowane zmiany
misiek_w94 pisze:Nawet w przypadku kolejnej awarii (odpukać ) łatwiej było by o przywrócenie artykułów.
wprowadziłem dodatkowe zabezpieczenia, częste kopie zapasowe nie na jeden, tylko na dwa różne komputery
usunąłem parametr NOARCHIVE na forum, google będzie mógł przechowywać kopię forum w wynikach
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: Pickul »

planapo super
Informuj nas na bieżąco.
Może, przy założeniu, że nie ma możliwości odzyskania zdjęć, oczyścić poszczególne wątki i zacząć od nowa ?
Proszę o informację kiedy będzie można publikować a załącznik będzie widoczny jako miniatura.
Co do dyskusji technicznych, to myślę że zrobisz to najlepiej z nas bez zbędnych sugestii, demokracja to często chaos, przyda się trochę dyktatury, hehe.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: planapo »

oczyścić poszczególne wątki i zacząć od nowa?
na pewno sie tym z czasem zajme, na razie trzeba podejsc do sprawy na zasadzie od ogolu do szczegolu i wtedy podczas grubszych zmian odsieje sie duzo niepotrzebnych rzeczy.

to jest na razie moja wstepna propozycja podzialu - jeszcze prosimy nie wprowadzac zmian - poddaje ja pod dyskusje. demokracja, fakt ma jeden zasadniczy minus - wiekszosc decyduje nawet jesli nie ma racji ( ale ze chodzi o wyłuszczenie racji to opinie innych (bedacych moze w mniejszosci) beda tu bardzo mile widziane bo porzadek jaki ustalimy zostanie na dluzej.

Mikroskopia - zostawic tak jak jest czyli dzial ogolny na wszystko to co nie miesci sie w pozostalych, (opis: Mikroskopy - porady jaki wybrać, mikrofotografia - zdjęcia mikroskopowe, preparaty, metody utrwalania i barwienia preparatów, literatura i ciekawe linki, metodyka, bioindykacja)

poddziały:
- Mikroskopy (opis: Dla początkujących - rodzaje, ceny mikroskopów i opinie o nich porady na temat mikroskopów problemy z obsługą i podstawowe wskazówki)

- Mikroskopia i mikrofotografia - dyskusje techniczne (opis: Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu, porównania i przeróbki szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów i technik obserwacji, aparatów, adapterów, techniki fotografowania)

- Mikrofotografia (Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia, doświadczenia, obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, konkursy mikrofotografii)

- mysle ze przydatne tez moglo by byc "Archiwum" - rzecz sprawdzona na wielu forach gdzie wrzuca sie stare tematy mimo wszystko niekoniecznie nadajace sie do usuniecia, ewentualny opis: stare, nieaktualne lub zamknięte tematy"

osobiscie nie wiem co z mikroorganizmami wodnymi - dzial zawiera bardzo cenne i fachowe informacje (i troche mylacy opis), ale sie nie przyjal. Pamietam ze dawno temu Marcin mial sugestie jak mozna by to podzielic, proponowal chyba stworzenie w ogole osobnego dzialu na stronie glownej mikroorganizmy wodne lub mikroflora i mikrofauna, celem zrobienia mikroskopii dzialem zdecydowanie technicznym, nie pamietam dokladnie - Marcin wypowiedz sie bo to jest sprawa typowo dla Ciebie i jesli powstanie to powinien byc zdecydowanie pod Twoja opieka (: Jesli nie powstanie nowy dzial forum to zaproponuj kolejny poddzial (i podpoddziały) u nas.

czyli gdyby wydzielic zupelnie mikroorganizmy wodne to u nas wygladalo by wstepnie tak:

Mikroskopia (główny)
poddzialy:
- Mikroskopy
- Mikroskopia i mikrofotografia - dyskusje techniczne
- Mikrofotografia
- Archiwum


Co do moich uprawnien - przydalo by sie jeszcze tylko moc przyklejac tematy - na innych forach jest tak, ze mozna to robic zakladajac temat lub edytujac pierwszy post z dzialu i zaznacza sie opcje przyklejony ogloszenia raczej nie potrzebuje choc zastanawialem sie nad jakims mini-regulaminem wewnetrznym, tak zeby bez powtarzania sie usuwac niepotrzebne nowosci.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: Pickul »

Przez oczyszczenie miałem na myśli działy z naszymi zdjęciami tj. ORZĘSKI, OKRZEMKI, BEZKRĘGOWCE itp. Jeżeli straciliśmy fotografie, to po co kilkanaście stron o niczym, są tam przede wszystkim opisy zamieszczonych zdjęć.

Do powyższego, nowego podziału - mi się bardzo podoba.
Dodam tylko, że dobrze by było, na fali zmian, pozbyć się wątków nienaruszalnych z wykrzyknikami.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: planapo »

bedziemy czyscic z czasem jesli ostatecznie okaze sie, ze zalaczone w przeszlosci zdjecia sa nie do odzyskania.
Dodam tylko, że dobrze by było, na fali zmian, pozbyć się wątków nienaruszalnych z wykrzyknikami.
tak, zgadzam sie, ze sa one troche uciazliwe, bo wiekszosc z nas jest conajmniej dwno po maturze (i studiach), konkurs na najlepszy podrecznik czy piosenke roku tym bardziej nas nie frapuje, ale te ogloszenia sa na calym forum i chyba trzeba sie z nimi jednak pogodzic, osobiscie przezyje (

Acha! jeszcze w kwestii działu mikroorganizmów wodnych - czesc tego typu rzeczy jest wmieszana w nasz dzial, a czesc w mikrobiologie, bo tam tez pisza o pierwotniakach, czyli ogolnie pomieszanie z poplataniem.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: przyrodnik »

planapo pisze:Dodam tylko, że dobrze by było, na fali zmian, pozbyć się wątków nienaruszalnych z wykrzyknikami.
usunąłem
planapo pisze:mysle ze przydatne tez moglo by byc Archiwum - rzecz sprawdzona na wielu forach gdzie wrzuca sie stare tematy mimo wszystko niekoniecznie nadajace sie do usuniecia, ewentualny opis: stare, nieaktualne lub zamknięte tematy"
dodałem
planapo pisze:Co do moich uprawnien - przydalo by sie jeszcze tylko moc przyklejac tematy - na innych forach jest tak, ze mozna to robic zakladajac temat lub edytujac pierwszy post z dzialu i zaznacza sie opcje przyklejony
sprawdzam dlaczego nie masz takich uprawnień, starzy moderatorzy mogą przyklejać tematy, prawdopodobnie błąd w ustawieniach
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: planapo »

Dziekuje, opcje juz aktywne, bardzo sie to przyda (:

Dzieki za archiwum, juz tam cos niedlugo powrzucam. jak ostatecznie ustalimy co z reszta podzialu to damy znac.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: planapo »

Forum posprzatane w zasadzie w 90%, reszte zrobi sie przy ostatecznym głównym podziale. Wiekszosc śmieci wyladawala juz w archiwum, usuwac ich nie bede bo mimo ze powtarzane w kolko to stanowia jakas baze wiedzy i moze ktos cierpliwy bedzie chcial sobie kiedys poczytac.

co do pozostalych zmian na forum to zastanwialem sie jeszcze nad dodaniem poddziału techniki obserwacyjne", gdzie zamiescilo by sie tematy dotyczace stricte technik: DF, KF, DIC i inne - wszelkie przerobki, hybrydy, doswiadczenia itp, czyli teoretycznie wygladalo by to tak:

Mikroskopia (główny)
poddzialy:
- Mikroskopy
- Mikroskopia i mikrofotografia - dyskusje techniczne
- Techniki obserwacyjne
- Mikrofotografia
- Archiwum

do tego jeszcze jedno ogloszenie w dziale glownym ze spisem tresci i linkami do waznych tematow (podzielone pod katem poczatkujacych i zaawansowanych) - do maksymalnego ulatwienia nawigacji.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: Pickul »

Można już publikować zdjęcia ?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: planapo »

To pytanie do Admina. Ode mnie jeszcze jedno - czy załadowane wczesniej zdjecia przepadly ostatecznie? jesli tak to z bolem serca bedzie trzeba wyczyscic dziesiatki stron forum i zaczynac od nowa.

z teog co widze to załączac sie da, ale nie wyswietlaja sie miniatury.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Do moderatora - propozycje zmian/korekt i inne sugestie

Post autor: przyrodnik »

planapo pisze:czy załadowane wczesniej zdjecia przepadly ostatecznie?
na serwerze są już wszystkie załączniki które udało się uratować (około 2GB), brakujące załączniki są mocno uszkodzone, kopiowanie ich nie ma sensu (prawie 1GB)

miniatury działają
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości