Materiały do matury rozszerzonej z chemii i biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kot150
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2012, o 11:15

Materiały do matury rozszerzonej z chemii i biologii

Post autor: kot150 »

Wie ktoś jaki jest dokładny zakres materiału jeśli chodzi o maturę rozszerzoną z biologii i chemii? Patrzyłam na informatory z cke ale tam jest bardzo ogólnie. Korzystam z ksiazki do biologii wydawnictwa wsip a chemii - pazdro, ale nie ma w nich wszystkiego. Znacie jakieś dobre podręczniki, w których byłby cały materiał szczegółowo przedstawiony? Nie chciałabym niczego pominąć.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Materiały do matury rozszerzonej z chemii i biologii

Post autor: distinguished »

Chciałabym znać taką książkę.
W każdej książce jest coś pominięte, a coś innego rozwinięte. Nie ma idealnego podręcznika który trafi w złoty środek".
Nie wiem co jest w Pazdro, ale wiele osób tutaj chwali te książki, więc może nie są takie złe jak Ci się wydaje, ale mogę polecić do chemii książki wydawnictwa Rożak, zajrzyj może bardziej przypadną Ci do gustu.
Do nauki biologii warto mieć dwa podręczniki różnych wydawnictw lub kupić coś dodatkowego typu Hoser, Omega itd, jest długi wątek na ten temat poszukaj tam jakiś tytułów, bo nie ma sensu się powtarzać, ale to też nie daje gwarancji do dobrze zdanej matury. Są tacy którzy uczą się z jednego podręcznika i zdają b. dobrze.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości