Fizyka zamiast chemii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
venominus
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2012, o 18:32

Fizyka zamiast chemii

Post autor: venominus »

Większość z was tutaj zdaje biologię i chemię, a mi do głowy wpadł dość ekstrawagancki pomysł, a jakby zamiast chemii zdawać fizykę. W moim mieście można wybrać między chemią, a fizyką na medycynę. Rozumiem fizykę i nauka jej mi dość łatwo przychodzi, jak patrzyłem na arkusze maturalne, to żadnych trudnych zadań tam nie widziałem, raczej podstawowe przekształcenia wzorów i wykorzystaniu różnych praw i jeden podpunkt za 2 pkt zazwyczaj w 2-3 krótkich linijkach się mieści.
Czy jest to dobry pomysł żeby zdawać fizykę? Ludzie mówią, że chemia jest łatwiejsza, według mnie jest po prostu mniej możliwych schematów zadań z którymi można się spotkać. Co o tym sądzicie?
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Fizyka zamiast chemii

Post autor: Lunette »

Ja jestem totalna noga z fizyki, pewnie nawet ze 20% bym nie zdobyła, więc dla mnie to jednak chemia jest łatwiejsza. Ale jeżeli faktycznie fizyka sprawia Ci mniej problemów i nie będziesz tego żałował(a) - śmiało.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Fizyka zamiast chemii

Post autor: Mårran »

Jesli lubisz fizykę i nie sprawia ci ona problemów, to chyba lepsza fizyka. Zdawaj to, z czego więcej się spodziewasz Chociaż wtedy możesz zamknąć sobie drogę na inne uczelnie (a składanie na jedną bywa bardzo ryzykowne). Chyba że ta uczelnia albo żadna.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości