Poznań studiowanie

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
garda
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 22:19

Poznań studiowanie

Post autor: garda »

Mam pytanie do studentów z Poznania (różnych kierunkow).
Jak Wam sie mieszka w tym miescie? Czy jesteście zadowoleni ze studiow?
Awatar użytkownika
julia32
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 21:13

Re: Poznań studiowanie

Post autor: julia32 »

ile odpowiedzi mam nadzieję,że dobrze,bo się wybieram
dee_gdy
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:23

Re: Poznań studiowanie

Post autor: dee_gdy »

to samo sobie pomyslalam!
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Poznań studiowanie

Post autor: Rogata »

Nie jestem studentką (jeszcze), ale pozwolę sobie na wypowiedź, bo mieszkam tu od urodzenia .

Samo miasto jest moim zdaniem świetne. Dużo centr handlowych, centrum Malta ma fajne zaplecze gastronomiczne - każdy znajdzie coś dla siebie, w rozsądnej cenie. Na mieście też da się zjeść dość tanio (dosyć ważne chyba dla studentów), jeżeli się wie gdzie. Na Starym Rynku, chociażby są dwa bary z makaronami, cena zestawu coś koło 12 zł. Zależy też, gdzie macie studiować - z tego co się orientuję na pierwszych latach Uniwersytetu Medycznego wydziały rozsiane są po mieście, choć nie są to zabójcze odległości według mnie (no i mają zabójczą bibliotekę ^^). Uniwersytet Przyrodniczy natomiast ma wszystko przeważnie w jednym miejscu.

Jezioro Maltańskie, chociażby to świetne miejsce dla tych żyjących trochę bardziej aktywnie (dla tych nieaktywnych też, fajnie tak posiedzieć na trawce i nic nie robić). Dużo osób chodzi nad Wartę poleniuchować, ewentualnie popatrzeć sobie na trenujących wioślarzy . Mamy też oprócz dużych kin jak Multikino, parę mniejszych, gdzie bilety kosztują około 8 zł (chociażby Muza, polecam z autopsji, jak ktoś nie lubi popcornu szeleszczącego nad uchem). Jak ktoś lubi festiwale to w Poznaniu jest ich pełno. Dla każdego coś się znajdzie.

Jedynym chyba minusem Poznania, jest komunikacja (moim zdaniem, według niektórych jest super). A skoro chcecie tu mieszkać, dobrze byście się w tej mierze orientowali . Ceny biletów, są dla mnie kosmiczne, a jeszcze mają rosnąć. Zamiast sieciówek miesięcznych, w postaci KOMkarty, będzie Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna (tzw. PEKA). Ogólnie nie będę się rozpisywać, warto poczytać o tym projekcie, bo niektórzy znajomi studenci zaczęli kupować masowo rowery . Moim zdaniem z ZTM da się żyć, wystarczy się orientować. Teraz np. bilet 30 min jest wydłużony do 45 min (do sierpnia), a wszystko przez remont ronda Kaponiery i dworca.

Ogólnie miasto polecam, z całego serca. A ponieważ mogłabym tak o plusach mieszkania tu pisać i pisać, lepiej byłoby jakbyście pewnie zadawali konkretne pytania . Mieszkać tu nie jest ciężko, przy dobrej gospodarności da się żyć i nawet trochę zaoszczędzić . Nie mogę tylko się wypowiedzieć, jak się studiuje, ale chyba nie ma tragedii, bo inaczej nikt by tu nie studiował .
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Poznań studiowanie

Post autor: Madridistka »

Oj tak super komunikacja miejska, praktycznie nic nie jeździ punktualnie
dee_gdy
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:23

Re: Poznań studiowanie

Post autor: dee_gdy »

no ceny jak ceny ,ale bilety do iluś przystanków?! nie ogarniam tego systemu hahah D ZKM w gdyni zdecydowanie wymiata
no ale jak się uda to trzeba będzie sie jakoś przyzwyczaic

jak wyglądają sprawy zwiazane z wynajmowaniem? tzn czy jest jakos meeeega drogo,czy moze w jakichs obszarach Poznania jest taniej,drozej? D
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Poznań studiowanie

Post autor: Trzyszcz »

Redhood fajny post, ciekawie jest tak poczytać informacje z pierwszej ręki
Udało mi się już w tym roku być w Poznaniu dwa razy, to co mnie zdziwiło to, że na tramwaje nie ma biletów na jeden przejazd.

Wiadomo, Gdańsk fajniejszy, ale daję szansę Poznaniowi że mnie jeszcze do siebie przekona
dee_gdy
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:23

Re: Poznań studiowanie

Post autor: dee_gdy »

umówmy się ,ze jak juz to Trójmiasto jest fajniejsze
a nie Gdynia czy gdańsk
Trzyszcz a Ty tam na jakie studia się wybierasz?:P
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Poznań studiowanie

Post autor: Trzyszcz »

dee_gdy pisze:umówmy się ,ze jak juz to Trójmiasto jest fajniejsze
a nie Gdynia czy gdańsk
Sprytnie, no ale niech Ci będzie

No ja na biologii jestem na II roku i myślę, żeby tam na magisterskie się przenieść.
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Poznań studiowanie

Post autor: Rogata »

No więc, z wynajmowaniem to tak różnie. Im bliżej centrum, tym drożej (chyba norma w każdym mieście). Wynajem mieszkania przeważnie będzie się kręcił w okolicach 1000-1500 zł (tak naprawdę, nie ważne gdzie, chociaż odradzam Wildę i Jeżyce - chyba jedne z niebezpieczniejszych dzielnic Poznania), ale jak się poszczęści można znaleźć tanie mieszkanie na Ratajach (dobre połączenie komunikacyjne z centrum moim zdaniem) lub Winogradach. Można natomiast moim zdaniem spróbować poszukać mieszkania w miejscowościach ościennych jak np. Swarzędz (nie wiem jak sprawa miałaby się w Luboniu czy Koziegłowach), skąd do centrum przeważnie da radę się dostać w 30 min, bo kursuje przynajmniej jeden autobus (często są to dwa, ze Swarzędza, jedzie jeden poznański i bodajże nawet 4 swarzędzkie). Nie mam pojęcia, jak wygląda kwestia stancji w Poznaniu.

Z komunikacją, to jest ona w powijakach, bo nasz kochany prezydent Grobelny chce wprowadzić system londyński. Każdy ma mieć kartę, która będzie odliczać należność za ileś tam przejechanych przystanków. Znając życie system komputerowy będzie nawalać . Dlatego nie ma teraz takiej różnorodności w biletach, jak kiedyś, bardzo dawno temu. Ale jak już człowiek się przyzwyczai, to inne ZTMy stają się koszmarem .

A jeżeli ktoś naprawdę nie lubi autobusów i tramwajów, polecam rower . Albo można taki miejski ( pierwsza godzina jest za darmo), albo swój własny. Ale radzę, jeździć po chodnikach, bo nasi kierowcy nie są wielce kulturalni (w szczególności panie, co mnie zadziwia czasami), a na przejściach polecam nie przejeżdżać, tylko przejść (tak samo z przebieganiem na czerwonym - upewnijcie się, że nigdzie nie ma policji, bo uwielbiają czatować, na zabieganych studentów, w szczególności na rondzie Rataje, od strony dworca autobusowego).
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Poznań studiowanie

Post autor: Trzyszcz »

W Gdańsku też sobie nie wyobrażam jeżdżenia rowerem po ulicach w mieście.

No właśnie zauważyłem, że strasznie tam u Was pilnują na przejściach! U nas czegoś takiego nie ma zupełnie, koszmar

dee_gdy, no i czemu gdańsk z małej? ]]
dee_gdy
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:23

Re: Poznań studiowanie

Post autor: dee_gdy »

z małej bo mi sie Shifcik zbuntowal,zadnych podtekstów !

Biologia UG? bosz. ja byłam na chemii na ug, koszmarny uniwerek.

kurcze,a jak z praca?ciężko znaleść? ja generalnie chce na niestacjonarke uderzyc wiec kaszubstwo się włączy D
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Poznań studiowanie

Post autor: Trzyszcz »

Dlaczego koszmarny? Chemicy generalnie chyba są tacy trochę nie do użycia, nie to co sympatyczni biolodzy
A widziałaś te nowe budynki? ^^


Nie orientowałem się w rynku jeszcze za bardzo, ale chyba jak niemal wszędzie: ciężko, ale jak się dobrze poszuka to się raczej znajdzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości