Co kupić z medyka???

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Co kupić z medyka???

Post autor: LanceArmstrong »

Witajcie! przerobiłem już Witka z biologii i chemii (nudzą mi się jego zadania). Jednocześnie chcę już przeskoczyć na wyższy poziom z bioli i chemii i zastanawiam się co sobie zamówić z wydawnictwa Medyk? Spotykam się z wypowiedziami, że z jego zbiorów zadanka pojawiają się coraz częściej na maturach. Tak więc zamawiam (mam 250zł do wykorzystania ze stypendium i muszę przedstawić faktury na zakup książek). Mogę podzielić się zamówieniem z kolegami.
Chemia i biola= wybór testów. To na pewno.
Czy warto kupić ich repetytoria do tych dwóch przedmiotów? Są dość drogie jak z jakością? Czym się różnią od operonu i innych?
Oprócz tego zaczynam uczyć się do matury z fizyki. Może warto zaopatrzyć się w ich zbiory? Tyle że musiałbym kupić też rozwiązania?
Doradzicie?
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: Woockash »

LanceArmstrong pisze:Witajcie! przerobiłem już Witka z biologii i chemii (nudzą mi się jego zadania). Jednocześnie chcę już przeskoczyć na wyższy poziom z bioli i chemii i zastanawiam się co sobie zamówić z wydawnictwa Medyk? Spotykam się z wypowiedziami, że z jego zbiorów zadanka pojawiają się coraz częściej na maturach. Tak więc zamawiam (mam 250zł do wykorzystania ze stypendium i muszę przedstawić faktury na zakup książek). Mogę podzielić się zamówieniem z kolegami.
Chemia i biola= wybór testów. To na pewno.
Czy warto kupić ich repetytoria do tych dwóch przedmiotów? Są dość drogie jak z jakością? Czym się różnią od operonu i innych?
Oprócz tego zaczynam uczyć się do matury z fizyki. Może warto zaopatrzyć się w ich zbiory? Tyle że musiałbym kupić też rozwiązania?
Doradzicie?
Odradzam testy z biologii, dużo sczegółowej wiedzy zupełnie nieprzydatnej na maturze. Niebieski zbiór zadań z chemii obowiązkowo, polecam repetytorium z fizyki i z chemii (jest w nich również trochę zadań), moim zdaniem bardzo dobre książki
arbuz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:48

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: arbuz »

Moim zdaniem kupno zadań z biologii jest dobrym pomysłem, osobiście dużo dało mi rozwiązywanie ich. Uczą logicznego myślenia, a to na maturze przydaje się najbardziej.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: goodman »

Fizyka jest baardzo fajna i ciekawa z medyka, ale głownie do rozszerzenia. Nie ma tam podziału zadan i nie wiadomo, co jest na podstawe, a co nie. Rozwiązania nie są niezbędne. Mi wystarczają odpowiedzi z tyłu. Jeszcze zbiory chyli, mendla i zamkoru są fajne.
Chemie tez warto miec, zadan otwartych wymagających dłuższych odpowiedzi i teoretycznych z tego nie pocwiczysz, bo to same zadania zamknięte, ale do ćwiczenia obliczeniowych jest bardzo dobry.
Ze zbiorow do biologii korzystalem tylko z pozyczonego witka i testów operonu, więc sie nie wypowiem. Akurat to co miałem mi wystarczyło w pełni.

Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: Girion »

A co sądzicie o Repetytorium z Chemii prof. Tadeusza Gałamona?
I o Podstawy Chemii - repetytorium Persona, Dymara I i II ?
mst

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: mst »

Repetytorium Persony Tom I i II posiadam.
Bardzo dobre.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: Girion »

mst pisze:Repetytorium Persony Tom I i II posiadam.
Bardzo dobre.
Co ono zawiera? Samą teorię czy zadania? I czy te zadania są z matur czy autorskie? I czy jest coś takiego w tej książce co sprawie że jest lepsza od innych? I czy nadaje się do nauki nowego materiału?
Awatar użytkownika
Ensuite
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2012, o 22:22

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: Ensuite »

2 tomy repetytorium zawierają teorię i zadań nawet te które znalazły się na maturach rozwiązane krok po kroku.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: Girion »

Ale czy są tam zadania autorskie tzn. ułożył je Persona, i czy wg Ciebie to był dobry wybór, to kupno tego repetytorium. I czy to samo można znaleźć w innej (tańszej) książce (jakiej?)
I czy jest tam w tej książce coś ponad maturę jakieś dodatkowe informacje które pomogą zadać maturę z chemii na +90/95% ?
mst

Re: Co kupić z medyka???

Post autor: mst »

Jest bardzo dużo przykładów (również autorskich) z rozwiązaniami (krok po kroku) + teoria.
Mówię, że warto
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości