[Film] Orzeł zaatakował dziecko w parku

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

[Film] Orzeł zaatakował dziecko w parku

Post autor: zoo_ »

bezpośrednio na YT:

Golden Eagle Snatches Kid
Co o tym sądzicie? Głupi żart, przypadek ale realny, czy montaż?
milena1013
Posty: 15
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:03

Re: Orzeł zaatakował dziecko w parku

Post autor: milena1013 »

Pewnie że montaż. Najlepiej widać jak to coś ląduje i przelatuje przed kamerą.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Orzeł zaatakował dziecko w parku

Post autor: zoo_ »

"Najlepiej widać", ale co widać? Możesz uszczegółowić swoją myśl, bo jako laik trudno mi sobie wyobrazić co masz na myśli

Może jest tu ornitolog hobbysta lub zawodowiec i wypowie się na temat sposobu lotu/lądowania? Czy jest to typowy sposób, czy może widać jakieś nieprawidłowości? Czy faktycznie ptak wygląda na tresowanego (jak to sugerował ktoś w komentarzach)? Bardziej mnie ta kwestia interesuje.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Orzeł zaatakował dziecko w parku

Post autor: WojtekB »

Po pierwsze - orzeł jest w stanie unieść zdobycz o wdze około 2 kg. Może złapać cięższą zdobycz, ale z nią już nie poleci (co najwyżej ją przeciągnie kilkanaście metrów).

Po drugie - orzeł atakuje zdobycz na pełnej prędkości", żeby ofiara została odrazu zabita lub przynajmniej ciężko ranna. Na powyższym filmiku w jakiś przedziwny sposób na ułamek sekundy orzeł zwalnia przed niedoszłą ofiarą

Bardzo ładnie zmontowany filmik
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Orzeł zaatakował dziecko w parku

Post autor: Trzyszcz »

Nie upieram się, że jest prawdziwy- ale wcale nie zwalnia cudownie, całkiem naturalnie.Psy podobno czasem porywają.
Spójrzcie na cienie- wg mnie się w 100% zgadzają, jeśli to montaż to na prawdę genialny ^^
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Orzeł zaatakował dziecko w parku

Post autor: WojtekB »

Trzyszcz pisze:Spójrzcie na cienie- wg mnie się w 100% zgadzają, jeśli to montaż to na prawdę genialny ^^
Nie są idealne ^^ przy zwolnionym tempie wszystko wychodzi na jaw - pomiędzy 10-11 sekundą filmiku (pomiędzy tym pomnikiem a gościem w czarnym ubraniu) widać, że cień się pojawia już po podchodzeniu orła do ataku. Dlatego zwolniona powtórka na powyższym filmiku jest pokazana za pomnikiem
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Orzeł zaatakował dziecko w parku

Post autor: zoo_ »

W TV już mówili, że to był projekt studentów
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Orzeł zaatakował dziecko w parku

Post autor: Trzyszcz »

Ech te internety ^^
Chyba z samej definicji nie mogą przestać zaskakiwać.

Trollmedal dla nich.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości