Problem z wyborem studiów

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: balsamdladuszy »

ja nie decyduje sie na 2 rok studiów, biore dziekanke. Bo nie dam rady sie uczyc na studia i na mature. Poprawiłam wynik ale nie na tyle dostatecznie żeby sie dostac na lek/stome. Nie mialam czasu na nauke do matury a jak mialam to bylam padnieta.
Tomek938
Posty: 26
Rejestracja: 15 sie 2012, o 19:09

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: Tomek938 »

A co studiowałaś jeśli można spytać ? I na ile napisałaś ? Ja teraz głównie skupie się na biologii bo chemie mam w miarę napisaną i może jakoś da radę
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: balsamdladuszy »

biotechnologie medyczna na PUM
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: black-cat »

Nie będę zakładać nowych wątków ale mam kilka pytań (na które może za wcześnie ale zawsze warto spytać )
A mianowicie, zdecydowałam się zdawać biol R i chem R w 2014, poświęcam ten rok (a w zasadzie niecały rok) na naukę do matury.
Moje pytania:
1. Zaniosłam już na początku września deklarację do mojego LO, na której napisałam właśnie biol R i chem R a także podwyższanie wyniku matmy P. Podobno nie ma ryzyka, że jak się gorzej napisze to gorszy wynik będzie się liczył ale caly czas waham się co do tej matmy, bo przyznaję, że nie przykładam się do niej obecnie, przede wszystkim przez to że chemii R uczę się właściwie od zera (chodziłam na profil humanistyczny) i ćwiczenie zadań zajmuje mi dużo czasu, do tego jeszcze biol. Chyba do lutego można zmienić deklarację: oczywiście biol i chem zostają ale zastanawiam się nad usunięciem matmy. Jak taka zmiana deklaracji wygląda?
2. Zastanawiam się też nad rekrutacją na studia. Wiem, że mnóstwo czasu ale tak z ciekawości spytam Przypuścmy, gdybym teoretycznie chciała się zalogować na następujące kierunki:
Lublin: medycyna, stomatologia, farmacja i kosmetologia
ŚUM: medycyna, stomatologia, farmacja i kosmetologia
To moje pytanie brzmi: czy jest możliwość rejestracji na kilka kierunków z tej samej uczelni, a jeśli tak- to jaki jest koszt?(zakładając logowanie na powyższe kierunki, w tych miastach). I czy to wygląda podobnie jak z logowaniem do LO, że wybiera się ten główny kierunek i pozostałe na wypadek, gdyby się nie udało na ten główny"?
3. Pytanie dla upewnienia się: czy na powyższe kierunki w powyższych miastach w 2014 r wystarczy biol R i chem R?:)
Pytam, bo wiem, że wiele z Was ma większe doświadczenie w tematach rekrutacji na studia itd i mam nadzieję, że ktoś mi odpowie a tym samym-rozwieje moje wątpliwości Pozdrawiam serdecznie!:)
Kierunek lekarski :)
geminius
Posty: 8
Rejestracja: 20 lis 2013, o 21:18

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: geminius »

darkangel pisze:Nie będę zakładać nowych wątków ale mam kilka pytań (na które może za wcześnie ale zawsze warto spytać )
A mianowicie, zdecydowałam się zdawać biol R i chem R w 2014, poświęcam ten rok (a w zasadzie niecały rok) na naukę do matury.
Moje pytania:
1. Zaniosłam już na początku września deklarację do mojego LO, na której napisałam właśnie biol R i chem R a także podwyższanie wyniku matmy P. Podobno nie ma ryzyka, że jak się gorzej napisze to gorszy wynik będzie się liczył ale caly czas waham się co do tej matmy, bo przyznaję, że nie przykładam się do niej obecnie, przede wszystkim przez to że chemii R uczę się właściwie od zera (chodziłam na profil humanistyczny) i ćwiczenie zadań zajmuje mi dużo czasu, do tego jeszcze biol. Chyba do lutego można zmienić deklarację: oczywiście biol i chem zostają ale zastanawiam się nad usunięciem matmy. Jak taka zmiana deklaracji wygląda?
2. Zastanawiam się też nad rekrutacją na studia. Wiem, że mnóstwo czasu ale tak z ciekawości spytam Przypuścmy, gdybym teoretycznie chciała się zalogować na następujące kierunki:
Lublin: medycyna, stomatologia, farmacja i kosmetologia
ŚUM: medycyna, stomatologia, farmacja i kosmetologia
To moje pytanie brzmi: czy jest możliwość rejestracji na kilka kierunków z tej samej uczelni, a jeśli tak- to jaki jest koszt?(zakładając logowanie na powyższe kierunki, w tych miastach). I czy to wygląda podobnie jak z logowaniem do LO, że wybiera się ten główny kierunek i pozostałe na wypadek, gdyby się nie udało na ten główny"?
3. Pytanie dla upewnienia się: czy na powyższe kierunki w powyższych miastach w 2014 r wystarczy biol R i chem R?:)
Pytam, bo wiem, że wiele z Was ma większe doświadczenie w tematach rekrutacji na studia itd i mam nadzieję, że ktoś mi odpowie a tym samym-rozwieje moje wątpliwości Pozdrawiam serdecznie!:)
1. Z matury liczy się najwyższy wynik. W razie czego można też po prostu nie przyjść, więc najlepiej zapisać się na wszystko, co potrzeba. Zmiana deklaracji polega na tym, że pisze się nową deklarację po prostu.
2. Opłata za każdy kierunek wynosiła w tym roku chyba 70 zł i wydaje mi się, że można w obu uczelniach składać niezależnie na wiele kierunków. W Lublinie na pewno tak jest. Chyba tylko WUM każe wybierać.
3. Biol i chem na rozszerzonym wystarczą, przy czym preferowana jest biologia
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: Mårran »

Najlepiej sprawdzić w wymaganiach rekrutacyjnych jak to jest z tym składaniem na kilka kierunków, bo czasem uczelnie nie pozwalają, jak w/w WUM. Chociaż ja nie wiem, jak to gdzie wygląda, ale sprawdzić warto
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości