Oxford a matematyka

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Dud
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2012, o 19:05

Oxford a matematyka

Post autor: Dud »

Cześć. Może niektórym się to wyda jako przesadne marzenia, ale chciałbym w przyszłości studiować na uniwersytecie w Oxfordzie (lub Cambridge) na profilu zoologia. Ale mam problemy z matematyką, a mój ojciec mówi, że jak maturka z matmy średdia, to o Oxfordzie mogę zapomnieć. Czy trzeba być dobrym z matmy żeby dostać się na Oxford/Cambridge na profil zoologia I czy wogóle trzeba się w liceum dobrze uczyć (tzn jaka średnia itp) ze wszystkich przedmiotów czy tylko biologia-chemia? Pytanie kieruję do osób które miały już kiedyś styczność z tym tematem. Z góry OGROMNE dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam:)
ногомас

Re: Oxford a matematyka

Post autor: ногомас »

polecam poczytać tę stronę:

naukazagranica.pl

mniej więcej wiem jak wygląda w przypadku wyjazdu na doktorat do USA i co jest potrzebne, ale mam wrażenie, że tutaj pisze ktoś z max gimnazjum także powstrzymam się z odpowiedzią :]
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Oxford a matematyka

Post autor: tchorz »

Chyba najprościej to iść do LO z maturą międzynarodową
Awatar użytkownika
liczi96
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:26

Re: Oxford a matematyka

Post autor: liczi96 »

Tak właściwie, to żeby dostać się na Oxford trzeba działać, nie tylko się uczyć. Rozwijać hobby, pracować jako wolontariusz, zdobywać umiejętności pozaszkolne itp. ponieważ 1 etapem naboru jest napisanie o sobie tzw. Personal Statement, w którym trzeba taką działalność zawrzeć. Jeżeli nasz PS zaciekawi komisję, kandydat zostaje zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i jeżeli wypadnie dobrze, to dostanie informacje jaki wynik musi osiągnąć na maturze żeby się dostać.
Ważne jest także zdanie egzaminu z j. angielskiego na odpowiednio wysokim poziomie z odpowiednio wysokim wynikiem, a na kierunki przyrodnicze również tzw. BMAT, czyli testu z nauk przyrodniczych po angielsku.
Dodam jeszcze, że nie trzeba pisać matury międzynarodowej, zwykła polska jest OK
Awatar użytkownika
liczi96
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:26

Re: Oxford a matematyka

Post autor: liczi96 »

A i to nie są przesadne marzenia Jestem w 1 LO i już teraz zabrałam się za to wszystko co opisałam wyżej. Myślę, ze jak ktoś się odpowiednio postara ma duże szanse. Studiowanie na Oxfordzie to nie jest jakaś fikcja
Dud
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2012, o 19:05

Re: Oxford a matematyka

Post autor: Dud »

Dzięki za odp. A w jaki sposób działasz
ногомас

Re: Oxford a matematyka

Post autor: ногомас »

Ze swojej strony jeszcze tylko ci mogę powiedzieć że matmę wystarczy zrozumieć, albo samemu, albo znaleźć dobrego korepetytora, ja w LO spore problemy, maturę średnio napisałem, później poszedłem na semestr na AGH, gdzie cała licealna matma stała się za sprawą pewnego doktora bardzo prosta.

Okazało się, że miałem braki w podstawach, nadrobiłem to i poszło z górki
Awatar użytkownika
liczi96
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:26

Re: Oxford a matematyka

Post autor: liczi96 »

Dud pisze:Dzięki za odp. A w jaki sposób działasz
W ostatnim miesiącu zorganizowałam zbiórkę żywności dla zwierząt dla miejskiego przytuliska, która obejmowała szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z całego miasta Co do wolontariatu to w przyszłym roku zapiszę się na pomoc w hospicjum i szpitalu.
Na wakacjach planuje zdać kurs na młodszego ratownika, być może później też na ratownika no i zajmuję się tresurą mojego psa na championa województwa, a może i kraju
Staram się też o olimpiady, szczególnie z biologi.
Na razie tyle wymyśliłam i staram się to zrealizować
Dud
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2012, o 19:05

Re: Oxford a matematyka

Post autor: Dud »

Na te olimpiady z biologii też się przygotowuję, ale z tym wolontariatem to kiepsko, mieszkam chyba 50km od najbliższego schroniska czy hospicjum:((((( Chciałem jakoś pomóc WWF, ale nie wiem czy nieletni może u nich coś pomóc. No nic, jakoś spróbuję działać, będzie ciężko, ale to będzie możliwe, dzięki za info i powodzenia:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości