Tęczowe błony

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: Tęczowe błony

Post autor: hubini »

Działa , nie ma nic tęczowego, ale jasne pole jest małe i krawędzie przysłony mam nieostre, bo wyżej nie puszcza kondensora śruba zabezpieczająca (kondensor już całuje szkiełko podstawowe)! Co robić!?
JohnyM

Re: Tęczowe błony

Post autor: JohnyM »

Po prawej stronie kondensora, między podnośnikiem a stolikiem, jest śruba do regulacji maksymalnego położenia kondensora. Dokręć ją i przeczytaj instrukcję do biolara.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Tęczowe błony

Post autor: planapo »

i przeczytaj instrukcję do biolara.
dokladnie, poczytac forum (byle ze zrozumieniem.) tez nie zaszkodzi.

instrukcje-i-katalogi-pzo-nikon-olympus ... t40865.htm i na wstepie: nie śmieć w tamtym temacie Biolar w pierwszym poscie.
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: Tęczowe błony

Post autor: hubini »

"Nie znaleziono pliku - ale to nic, bo na szczęście mam swoją instrukcję to tego dzieła Polskiego Zakładu Optycznego.

Coś idzie, ALE jak dalej próbowałem robić to nagle mocne słońce musiało mnie zniechęcić! Zobaczę pod wieczór lub po południu.

Ustawiłem poprawnie, ale żarnik mnie oślepia, a z tego:
W PZO Biolar z oświetlaczem żarowym nieco posuwa w osi optycznej oprawę żarówki w prowadnicy i pochyla wewnętrzny element oprawy w płaszczyźnie prostopadałej do osi optycznej.
Zrozumiałem tylko, że się wpycha lub wypycha tą końcówkę, ale to zbytnio nic nie daje! Powtórzę, POMOCY!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość