biologia - od zera do bohatera.

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
hellbike
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2009, o 23:04

biologia - od zera do bohatera.

Post autor: hellbike »

Ostatnimi czasy wymyslilem sobie, ze chcialbym studiowac psychologie.

W zwiazku z tym zmuszony jestem napisac mature z biologii, do ktorej przez caly okres swej edukacji mialem bardzo drwiace podejscie.

Na obecnym etapie watpie, aby udalo mi sie napisac podstawe na 30%,
natomiast moim celem jest napisanie matury rozszerzonej na ok 80% (w tym roku).

Jaka ksiazka/ksiazki pomoga mi w tym? Wolalbym nie przerabiac kolejno wszystkich podrecznikow poczawszy od 1-szej gimnazjum.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: lith »

a od 1 liceum?
Awatar użytkownika
suzi
Posty: 122
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:56

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: suzi »

Polecam biologię villego i repetytorium z operonu , odradzam serię podreczników pwn.
Radzę Ci wybrać się do księgarni i samemu obejrzeć jakieś podręczniki, które do Ciebie trafiaja Gdybym miala kupować jeszcze raz wybrałabym te z operonu.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: lith »

suzi pisze:Polecam biologię villego
polecam skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: AnnaWP »

Ja polecam również Villego, chociaż jako przygotowanie wstępne, a tuż po Villem Operon - nie jest to idealna książka, ale wiodąca.
Nie wiem, czy zrozumiałabym temat z repetytorium - to jest moim zdaniem świetnie nazwana pozycja - do powtórzeń, a nie do nauki i zrozumienia. Sporo danych, ale za mało wyjaśnień i opisów.
magali
Posty: 286
Rejestracja: 22 lis 2012, o 21:13

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: magali »

Ja nie polecam,strata czasu,no może jedynie cykle kom i metabolizm
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: distinguished »

suzi pisze:Polecam biologię villego i repetytorium z operonu , odradzam serię podreczników pwn.
A ja polecam podręczniki pwnu i odradzam operon. 8-)
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: AnnaWP »

Jak widać - co głowa to inne gusta.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: Mårran »

Gusta jak gusta - zależy czy koledze chodzi o naukę biologii czy naukę do matury.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: Jivan »

wg mnie we villem nie nic za wiele co by sie można było dowiedzieć więcej niż z podręcznika szkolnego
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: randomlogin »

Ville do matury - nienienie. Ville do nauki biologii dla samej nauki - moze, ale po co? Na psychologii i tak jest tego tyle co kot naplakal, a ta ktora jest (jakas neurofizjologia) jest i tak abstrakcyjna i od licealnej biologii oderwana, poza tym praktycznie dla psychologa nieprzydatna. Dla mnie chociaz zajecia byly smieszne, bo bedac na swiezo z anatomia i fizjologia zaginalem prowadzaca - co na dobre wychodzilo wszystkim, bo na testach nagle byly uznawane jako dobre 3 z 5 odpowiedzi.

I ja tez polecam Operon, odradzam PWN (mialem oba, bo zmienialem licea) - ale to jak dyskutowanie o wyzszosci Bozego Narodzenia nad Wielkanoca, kazdemu pasuje co innego - pojdz i zobacz co przemawia akurat do ciebie. IMO pelne podreczniki to lepszy pomysl niz repetytorium - nie musisz przeciez nauczyc sie na pamiec calych, ale to tez kwestia gustu. No i sa swiete Bukaly - ale to raczej do ciebie nie przemowi jesli chcesz zminimalizowac liczbe ksiazek. No i arkusze, wiadomo.

OT: skad pomysl psychologii? W sensie co chcesz robic z tym potem? Ot, tak pytam - mnie ten kierunek bardzo zawiodl po prostu.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: Wendigo »

Ja mimo wszystko będę stał za Operonem, myślę, że książka w 100% pokrywa się z zakresem tematycznym obowiązujący na maturze. Villego sprawdziłem z ciekawości, chciałem się dowiedzieć o czym tak wszyscy mówią. Książkę bardzo miło się czyta, ale nie jestem przekonany do tego czy jest ona przydatna stricte pod maturę.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: biologia - od zera do bohatera.

Post autor: Jivan »

ja ville kupiłem bo wszyscy opisywali że co to nie jest, teraz wiem że szkoda tylko 180 zł na niego, dla przykładu płaznice opisane calkiem po łebkach , 1 cykl gdzie w naszym licealnym operonie jest ich pare i dużo wiecej rzeczy pisze, ewolucja tez nie powala , i cio co myślą że jest wiecej w nim jak w liceum to sie niemile przekonaja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości