Zdrowe i proste zeby

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Zdrowe i proste zeby

Post autor: Ciconia »

Co by mi musial dentysta zrobic zebym miala proste zeby?Mi sie nie mieszcza w szczece i rosna tak po bokach i tego nie da sie wyprostowac aparatem.Mozna bylo do ktoregos roku zycia a teraz?Po wyrwaniu zebow z tylu sie jakos wyprostuja?I ile by to kosztowalo?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Savok »

Powszechna praktyka jest usuwanie po jednym zebie z kazdej strony zebyzrobic miejsce i zakladanie aparatu. Bolesne, drogie i niekoniecznie skuteczne. Ja sobie podarowalem.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Gosiaczek »

Powszechna praktyka jest usuwanie po jednym zebie z kazdej strony zebyzrobic miejsce i zakladanie aparatu. Bolesne, drogie i niekoniecznie skuteczne.
jesli jest to przeprowadzane przez dobrego ortodontę to jest duze prawdopodobieństwo że wszystko się uda i będziesz się cieszył z pięknych równych zębów
najlepiej popytaj znajomych teraz wielu ludzi (w kazdym wieku) decyduje się na taki zabieg i na pewno ktos poleci Ci dobrego specjalistę
leczenie trwa bardzo dlugo ale oplaca się
sama nosilam przez prawie 2 lata stały aparat na początku ból był niesamowity ale jakoś to wytrzymalam i teraz wiele osob mi zazdrosci
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Savok »

nosilem aparat 4 lata
jak mialem krzywe zeby, tak dalej mam. Sorry, ale wiecej nie dam sie w to wrobic. Jakos zyje z takimi jakie sa i mi to nie przeszkadza (doslownie) w niczym.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Vinci »

wyrwac zeby, wstawic implanty po 1500 zł za sztuke i masz usmiech jak gwiazda hollywood
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Anex »

Słuchaj Vinci wystarczą licówki po co odrazu sztuczna szczena hehe, a co do aparatu to chcą mnie w to wrobić teraz będe mieć jakiś argument na nie.
Potwor
Posty: 19
Rejestracja: 21 gru 2006, o 08:47

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Potwor »

Cicionia: musisz po pierwsze znaleźć dobrego ortodontę. Ja mam podobną sytuację, ale jestem zdecdowana i jakoś w styczniu będę miała wyrywane ząbki a potem nakładany aparat.
Moje zęby przeszły już niejedno w ramach prostowania. czasem lepiej działało czasem gorzej, może teraz wreszcie się uda je na tyle rozsunąć, abym mogła używać nici dentystycznej.
ciconia

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: ciconia »

Potwor pisze:Cicionia: musisz po pierwsze znaleźć dobrego ortodontę. Ja mam podobną sytuację, ale jestem zdecdowana i jakoś w styczniu będę miała wyrywane ząbki a potem nakładany aparat.
A ile to by kosztowalo?
karolina

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: karolina »

ceny są róŻne - w zaleŻności od rodzaju aparatu i tego na ile ortodonta siebie ceni)
nosiłam stały aparat przez 2,5 roku teraz noszę juŻ od roku retencyjny
cena stałego - ok. 1200 (za 1 szczękę) - wszystko zalezy od tego jak trafisz
comiesięczna wizyta - od 60 zł
aparat retencyjny (aby efekt sie utrzymało - ok. 150
(cały czas pisałam o swoim przypadku) )

myślę, Że warto, mimo, Że zęby zaczynają mi się wykrzywiać (moŻe dlatego, Że wyrzynaja mi się ósemki) ale proste zęby zawsze dodają pewności siebie, nie jest to teŻ obojętne dla zdrowia

pozdrawiam
Jynx

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Jynx »

MoŻna obydwa wątki wstawić w jeden lub zrobić wątek przyklejony o zębach.

Potwor
Posty: 19
Rejestracja: 21 gru 2006, o 08:47

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Potwor »

ciconia pisze:
Potwor pisze:Cicionia: musisz po pierwsze znaleźć dobrego ortodontę. Ja mam podobną sytuację, ale jestem zdecdowana i jakoś w styczniu będę miała wyrywane ząbki a potem nakładany aparat.
A ile to by kosztowalo?
Mój ortodonta bierze 100 za wizytę, aparat na moje zęby wycenił na 2000-2500 na szczękę (komentarz był taki, że tyle kosztuje najnowocześniejszy typ, że zwyklejsze kosztują od 600 do 2000 za szczękę, ale moje zęby, jeśli już chcę je prostować, potrzebują takiego nowoczesnego)
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: biolga »

Savok pisze:nosilem aparat 4 lata
Stały? To bardzo długo. Ja noszę półtora roku już i pod koniec sierpnia będę miała zdejmowany. Efekt piorunujący, tylko, żeby z powrotem się nie pokrzywiły

[ Dodano: Wto Sie 07, 2007 13:06 ]
Potwor pisze:Mój ortodonta bierze 100 za wizytę, aparat na moje zęby wycenił na 2000-2500 na szczękę
Moja bierze 50 zł za wizytę a aparat kosztował po 1500 zł na szczękę"
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Zdrowe i proste zeby

Post autor: Savok »

Nie staly, zdejmowany. Wtedy nie bylo stalych w polsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości