bresser biolux bino a optyka PZO

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
-MoN-
Posty: 130
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:03

bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: -MoN- »

Witam, mam pytanie:
czy do tego

Kod: Zaznacz cały

optek.pl/mikroskopy-edukacyjne/99-biolux-bino-ledsk.html
1.jpg
mikroskopu można dać obiektywy PZO ?
Jestem w tych sprawach zielony
Miał ktoś ten mikroskop? Jest on coś wart?
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: planapo »

Jest on coś wart?
trzeba by tu doprecyzowac cos". ogolnie wart jest raczej malo. na pewno nie ma specjalnego sensu pakowac do niego optyki PZO bo wiele to nie wniesie.
-MoN-
Posty: 130
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:03

Re: bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: -MoN- »

planapo pisze:na pewno nie ma specjalnego sensu pakowac do niego optyki PZO
A da się w ogóle? Chodzi mi o obiektywy chodzące po ok 80-100 zł.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: planapo »

da sie, ale jest to bez sensu bo jakosc tego mikroskopu jest dyskusyjna i po wstawieniu obiektywow PZO moze po prostu nie byc roznicy w obrazie albo bedzie ona minimalna.

roznice jakosci miedzy obiektywami o tym samym poziomie korekcji (np. achromaty) sa bardzo subtelne i w przypadku mikroskopow zabawek czy szkolnych, albo braku koniecznosci zaawnasowanej dokumentacji wymiana ich jest zupelnie niepotrzebna i spokojnie mozna poprzestac na tym co wstawiaja tam Chinczycy.
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: marcin93 »

Mikroskop ma tylko 3 obiektywy. Sądzę, że niska cena podyktowana jest właśnie tym, że producent zaoszczędził na obiektywach, bo wyglądają no trochę prymitywnie. W dodatku nie ma śruby mikro. Czy ten tubus nie jest aby z plastiku?

Wygląda na to, że nasadka bino nie wprowadza dodatkowego powiększenia. Jak to jest z tymi powiększeniami nasadek?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: planapo »

szkolne PZO tez mialy 3 obiektywy, a byl to sprzet calkiem solidny, poza tym 4, 10 i 40 naprawde spokojnie do bardzo wielu rzeczy starczy.

ten mikroskop wazy 1,5 kg. to niestety cos bardziej w strone zabawki (troche lepszej mimo wszystko) niz mikroskopu. ale czy jest dobry to trzeba by odpowiedziec dokladnie na pytanie do czego i komu bedzie potrzebny ten mikroskop?

powiekszenie wlasne nasadki jest spotykane najczesciej w starszych mikroskopach i z tego co pamietam mialo to znaczenie przy rozbudowie o inne techniki, w ktorych miedzy korpus a nasadke montowalo sie jakies dodatkowe moduly (np. DIC)
-MoN-
Posty: 130
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:03

Re: bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: -MoN- »

Zdecydowałem się jednak dołożyć trochę i kupić coś porządnego
Dzięki za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: hubini »

Zbieraj i upoluj biolara, tylko żebyś z nim nie miał później problemów jak ja
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: bresser biolux bino a optyka PZO

Post autor: marcin93 »

Biolar to dobry wybór. I powiem, że problemy z biolarem to nie problem Praktycznie każdą część biolara można znaleźć po pewnym czasie na allegro. Co do użytkowania na początku wystarczy absolutnie podstawowa wiedza, więc wybór zdecydowanie najlepszy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości