Łysienie

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
ariadn999
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2012, o 02:13

Łysienie

Post autor: ariadn999 »

Witam.
Mam problem z łysieniem i interesuje mnie, czy w ogóle można coś z tym zrobić. To znaczy nie jest to dla mnie jakiś wielki dramat i nie mam zamiaru walczyć z tym z całych sił. Byłoby miło, gdyby w jakiś sposób je zatrzymać i może cofnąć, ale jeśli się nie da, to po prostu ostrzygę się na zero i już.

Włosy wypadały mi już od ładnych kilku lat - myślę, że gdzieś od 7 czy 8 lat, ale początkowo było to bardzo mało widoczne. Teraz jednak gdy szarpię się na czubku głowy, widać że za każdym razem kilka ich mi wychodzi. Podobnie widać np po zdjęciu czapki zimowej.

Włosy przede wszystkim wypadają mi na czubku i w tylnej części. Na przedzie już dawno mocno się przerzedziły i zrobiły się spore zakola. Moje pytanie brzmi - czy z takiego stanu jest jeszcze sens starać się o to, by przestały wypadać i zgęstniały w tych miejscach, czy pogodzić się z tym definitywnie i golić się na bardzo krótko (1-2 mm ?)

Myślę, że powodem (zapewne jak w wielu innych przypadkach) jest testosteron, ale to tylko moje podejrzenie, które wynika z jakichśtam obserwacji.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Łysienie

Post autor: Medycyna Lwów »

najpewniej lysienie androgenowe, choć na tyle włosy wypadać nie powinny więc powinien to zobaczyć dermatolog, bo często jedna przyczyna może nakładać się na inną.
Niewiele niestety da się z tym zrobić, są leki które sa w miarę skuteczne w zapobieganiu wypadania ale trzeba je brać cały czas, bo jak się odstawi to wypada jeszcze więcej.
Rozwiazaniem bywa też przeszczepienie włosów z tyłu głowy na przód i czubek, ale jest to b.drogi zabieg.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Łysienie

Post autor: Magda93 »

O łysieniu androgennym i walce z nim napisałam na blogu.
Kinga1988
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2014, o 08:18

Re: Łysienie

Post autor: Kinga1988 »

Łysienie rzeczywiście może mieć podłoże hormonalne, ale również może to być cecha genetyczna lub powodem jest sam styl życia.

Wszelkie suplementy diety teoretycznie powinny działać, ale prawdę mówiąc, to co jest w np. tabletce wchłania się do organizmu w góra 50%.

Jak pisze [at] dobrym rozwiązaniem jest rzeczywiście wizyta u dermatologa. I jeżeli nie jest to cech genetyczna ("rodzinna"), powinien zalecić jakąś terapię. Bardzo często warto też spróbować mezoterapii na łysienie. Dzięki niej można w prosty i chyba najskuteczniejszy sposób dostarczyć włosom niezbędnych substancji odżywczych, wzmocnić je i co najważniejsze pobudzić do wzrostu.
MartynaK90
Posty: 11
Rejestracja: 9 lut 2017, o 11:48

Re: Łysienie

Post autor: MartynaK90 »

Oczywiście, że są preparaty które hamują lub spowalniają proces łysienia. Bardzo dużo zależy od naszego organizmu, jak on na nie zareaguje Pooglądaj sobie kilka filmików z tego materiału, myśle, że specjaliści Ci to łatwiej wytłumaczą. Pozdrawiam
wariatt
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2018, o 18:47

Re: Łysienie

Post autor: wariatt »

Czy środki w stylu desnoranu są skuteczne?
wariatt
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2018, o 18:47

Re: Łysienie

Post autor: wariatt »

zagląda tu ktoś?
kajsoon21
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2021, o 11:59

Re: Łysienie

Post autor: kajsoon21 »

Dobrze byłoby najpierw skupić się na tym co dzieje się " od środka". Podstawą jest badanie morfologii i wspomniane przez ciebie hormony. Jeżeli tutaj coś nie gra to nic innego nie pomoże. Szampony i wcierki różnego rodzaju to taki dodatek. Ja co mogę polecić ze swojego doświadczenia i wiedzy, że dobrze byłoby wybrać się na badanie trychologiczne i dokładnie też sprawdzić co się dzieje na skórze głowy. Takie badanie wykonałam sama w salonie [mod] w Warszawie i bardzo mi pomogła wiedza oraz doświadczenie innych Pan Kosmetolog.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość