Alkacymetria i inne...

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
nieumiemchemii
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2013, o 14:53

Alkacymetria i inne...

Post autor: nieumiemchemii »

Hej! Nie umiem chemii , a potrzebne mi są do zaliczenia ćwiczeń obliczenia do sprawozdań. Proszę żeby ktoś mi napisał jak to zrobić

1. Oznaczanie zawartości NaOH lub kwasu siarkowego (VI) w roztworze
- mianowany roztwór NaOH
- roztwór wskaźnika (błękit bromotymolowy)
Ćwiczenie zostało wykonane. Na końcu pojawił się kolor zielony.
Na podstawie objętości zużytego tritanta tj. 7 cm3 mam obliczyć masę (0,0001g) kwasu w badanej próbce. Ponadto reakcja w formie cząsteczkowej i jonowej z nazwami reagentów, uzasadnienie doboru wskaźnika (reakcja hydrolizy)

2. Sporządzanie NaOH o stężeniu ok 0,1M /dm3
Ile cm sześć 50% NaOH należy odmierzyć, d=1,52, należy odmierzyć aby otrzymać 250 cm sześć 0,1 Molowego Na OH?
- 50% roztwór NaOH
- woda destylowana
- kolba miarowa 250 cm3
- d = 1,52
- NaOH masa molowa 40
Ćwiczenie zostało wykonane jednak nie wiem co wpisać w obserwacji?. Ponadto reakcja w formie cząsteczkowej i jonowej z nazwami reagentów, uzasadnienie doboru wskaźnika (reakcja hydrolizy).
Obliczenia mam zrobione i wychodzi 1,315.

3. Mianowanie roztworu NaOH za pomocą roztworu kwasu szczawiowego o stęż. 0,0500 mol/dm sześcienny.
- 0,5 % etanolowy roztwór fenoloftaleiny
- kolba 250 cm3
- roztw. NaOH o stęż ok. 0,1 M /dm3
- 10 cm3 roztworu kwasu szczawiowego o stęż. 0,0500 mol/dm sześcienny
Barwa utrzymała się po dodaniu 8,2 cm3 NaOH.
Ćwiczenie zostało wykonane. Potrzebne obliczenia: reakcja w formie cząsteczkowej i jonowej z nazwami reagentów, uzasadnienie doboru wskaźnika (reakcja hydrolizy.), obliczenie stężenia tritanta. Dlaczego końcowe ph jest zasadowe?
nieumiemchemii
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2013, o 14:53

Re: Alkacymetria i inne...

Post autor: nieumiemchemii »

Potrzebne mi to do piątku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości