Miomery i miosepty u lancetnika

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
natalia7626
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2013, o 19:59

Miomery i miosepty u lancetnika

Post autor: natalia7626 »

Tak jak wyżej, moje pytanie dotyczy budowy lancetnika. Ne lekcji biologii dostaliśmy od nauczycielki kartkę, na której dosłownie napisane było: miomery i miosepty jednej połowy ciała ustawiają się skośnie w stosunku do drugiej połowy". Może jestem mało pojęta, albo mało inteligentna, ale tego nie rozumiem / Jak dotąd tłumaczyłam to sobie w inny sposób, że to części górne miomerów wraz z częściami górnymi miosept leżą skośnie w stosunku do tych na dole, no ale najwidoczniej się mylę. Dlatego bardzo proszę o pomoc w wytłumaczeniu, jeśli ktoś by potrafił :)
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Miomery i miosepty u lancetnika

Post autor: Giardia Lamblia »

Załóżmy, że poniższy pseudorysunek jest prowizorycznym rzutem z góry na ciało lancetnika, symbole te są miejscem, gdzie widzimy miosepty.

główka
|`,|
|`,|
|`,|
|`,|
|`,|
|`,|
ogonek

Miosepty i miomery lewej strony ciała są przesunięte względem tych występujących po prawej strony ciała (oraz ułożone skośnie). O to chodziło?

Jeżeli zbyt ogólnikowo i niejasno wytłumaczyłem, mogę spróbować inaczej.
natalia7626
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2013, o 19:59

Re: Miomery i miosepty u lancetnika

Post autor: natalia7626 »

Teraz to już rozumiem W książce właśnie nigdzie nie było rzutu z góry na ciało lancetnika, wszędzie tylko z boku. Teraz to już jest proste. Dzięki bardzo ))
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Miomery i miosepty u lancetnika

Post autor: AnnaWP »

mar2451, pierwszy rysunek jest przecudny
natalia7626
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2013, o 19:59

Re: Miomery i miosepty u lancetnika

Post autor: natalia7626 »

Co racja, to racja ale najważniejsze, że zrozumiały
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości