Prośba o ocenę do studentów/maturzystów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Prośba o ocenę do studentów/maturzystów

Post autor: Narkoza »

Witam.

Gdyby ktoś znalazł trochę czasu i czuje się silny w angielskiej termonologii w zakresie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, to bardzo proszę o spojrzenie na te testy. Są to egzaminy wstępne na uczelnie medyczne za granicą, które przechodzą norwescy maturzyści. Czy mógłby ktoś ocenić ich trudność, czy są w ogóle porównywalne z polską maturą? Szczególnie chodzi o Warszawę i Pragę.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Prośba o ocenę (...) do studentów/maturzystów

Post autor: Batha »

Patrzyłam na te testy, na części chemiczne. Według mnie są nawet łatwiejsze od naszej matury.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Prośba o ocenę (...) do studentów/maturzystów

Post autor: chaosik »

Łatwiejsze niż nasza matura
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Prośba o ocenę (...) do studentów/maturzystów

Post autor: Lektom »

Patrzyłem na Pragę bo w Warszawie nie znalazłem treści zadań.

Te zadania nie umywają się do naszej matury (chemia i fizyka).
One są raczej coś jak na podsumowanie jakiegoś działu Zastosowanie podstawowych wiadomości i wzorów, by utrwalić sobie dany materiał.

A matury polskie sprawdzają wiedzę, ale obecnie wchodzi moda na zadania do których trzeba używać mózguP kreatywnego myślenia, wczytywania się w polecenie i kombinowania.

Swoją drogą to jeśli to są egzaminy na uczelnie medyczne, to ładny poziom przedstawiają.
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Re: Prośba o ocenę (...) do studentów/maturzystów

Post autor: Narkoza »

Witam po długiej przerwie.

Właśnie skończyłam liceum i jestem w trakcie rocznej przerwy od nauki. Pracuję, podróżuje.wszystkiego po trochu. Zaczynam przygotowania do egzaminu wstępnego na studia w Warszawie. W tym roku uzyskałam obywatelstwo norweskie i z tego też powodu, nie będe pisać matury, tylko własnie egzamin wstępny w Oslo w maju. Od stycznia do kwietnia ma planowany długi wyjazd za granicę, podczas którego znajdę maksymalnie godzinę dziennie na naukę. Egamin wstępny jest po angielsku, kupiłam IB Study Guide do biologi i chemi i niebawem zaopatrzę się w jakieś materiały do fizyki.

Po raz koleny chciałabym prosić o sprawdzenie przykładowych zadań z egzaminu i sylabusów, które znajdują się na tej stronie, na samym końcu -

Kod: Zaznacz cały

2wl.wum.edu.pl/en/Admissions%20information/syllabus-examination
Przez około pół roku uczyłam się z polskich książek, teraz zaczynam uczyć się z angielskich. Czy dwa/trzy miesiące wystarczą na przygotowanie się do tego typu pytań?

Dziękuję za pomoc!
Ostatnio zmieniony 20 paź 2013, o 14:44 przez Narkoza, łącznie zmieniany 1 raz.
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Prośba o ocenę (...) do studentów/maturzystów

Post autor: m0rix »

Jeśli zadania będą prezentowały poziom jak w 1 poście to przygotować się do czegoś takiego można w kilka wieczorów.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Prośba o ocenę (...) do studentów/maturzystów

Post autor: Mårran »

Spokojnie wystarczą
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości