Odgłosy ptaków (do oznaczenia i nie tylko)

Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Śpiew ptaków na CD

Post autor: MiRACiDiUM »

Orientuje się ktoś z Was, gdzie można kupić płyty z nagraniami śpiewu ptaków? Bo chciałbym się nauczyć rozpoznawać je ze słuchu, a może ktoś wie czy można kupić np. płyte z dzwiękami wydawanymi przez inne zwierzęta, np. płazy?
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Śpiew ptaków na CD

Post autor: MUSOPHAGA »

polecam również ostatnią książkę dr KruszewiczaPtaki Polski"(rewelacyjne zdjęcia), do której dołączona jest płyta CD ze śpiewem ptaków (niestety nie wszystkich gatunków opisanych w w/w książce). Niedługo pojawi się część II w której będą wszystkie ptaki śpiewające Polski.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Śpiew ptaków na CD

Post autor: MiRACiDiUM »

Bardzo dziękuję
searafina
Posty: 117
Rejestracja: 2 maja 2006, o 08:10

Re: Śpiew ptaków na CD

Post autor: searafina »

także w Klubie Dla Ciebie mozna kupic takie płyty z opisanymi głosami ptaków polecem bo mi sie naprawde przydały
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Śpiew ptaków na CD

Post autor: Marcin I. »

Szukasz śpiewu ptaków do posłuchania czy chcesz się nauczyć rozpoznawać? Jeśli tak to służę głosami ptaków (prawie 390 gatunków) w formie MP3 (na PW).
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Re: Śpiew ptaków na CD

Post autor: Ciconia »

Ja tez bym chciala sie nauczyc rozpoznawania ptakow po spiewie.Mam ksiazke dr KruszewiczaPtaki Polski i jestem zadowolona z ksiazki z plyty troszke mniej poniewaz nie ma na niej zapowiedzi łacinskich tylko polskie ale dobre chocioaz to.mam jeszcze plyte :bialowieskiPark Narodowy Ździslawa Palczynskiego i sa tam glosy ptakow ale nie polecam bo nie jest dobra do uczenia sie glosow poniewaz na tej plycie nie ma nawet polskich zapowiedzi i glosy ptakow leca jedne za drugim i by trzeba bylo siedziec caly czas z okladna i patrzyc na wyswiwetlacz zeby wiedziec jaki to jest ptak. Moze ktos zna taka plyte na ktorej sa przed kazdym glosem ptaka zapowiedzi jaki to ptak w jezyku polskim i łacińskim?
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Odgłosy ptaków (do oznaczenia i nie tylko)

Post autor: Asia_nmc »

Proszę o pomoc. Potrzebuję odgłosów ptaków, obojętnie czy na stronie polskiej czy zagranicznej. Ważne żeby było jak najwięcej gatunków
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: odgłosy ptaków w internecie

Post autor: Marfu »

Hmm - wiem ze nie wolno, ale moze nie bede przeklejal masy linkow -) Moze zostanie mi to wybaczone. Na naszym forum (Forum PrzyrodniczeBocian), w subforum ptaki, jest przyklejony tematGlosy ptakow Europy z masa linkow. Moge podac link, co uprosci sprawe?
booshmenik

Re: odgłosy ptaków w internecie

Post autor: booshmenik »

ptaki.info/abc/ptaki.php

tu jest trochę odgłosów ptaków występujących w Polsce. dodatkowo każdy gatunek został opisany podstawowymi informacjami i rysunkami
Ostatnio zmieniony 11 mar 2007, o 18:15 przez booshmenik, łącznie zmieniany 1 raz.
e-boszkowo
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2009, o 13:24

Głosy ptaków (do oznaczenia i nie tylko)

Post autor: e-boszkowo »

W maju na podmokłych terenach wielkopolski obserwowałem ptaki które wydawały dźwięki podobne do tych jakie wydaja syreny w samochodach policyjnych z amerykańskich filmów. Ptaki te były niewielkie .

Co to może być za ptak?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ptak który wydaje dźwiek jak..

Post autor: WojtekB »

Według mnie to może być tylko czajka (Vanellus vanellus)
Jednak, żeby mieć pewność sprawdź e-boszkowo.pl, na tej

Kod: Zaznacz cały

putni.lv/index_balsis_eng.htm
czy to ten głos (szukaj pliku Northern Lapwing Vanellus vanellus - at night in breeding area (26), możesz go odsłuchać jak i ściągnąć na komputer).
e-boszkowo
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2009, o 13:24

Re: Ptak który wydaje dźwiek jak..

Post autor: e-boszkowo »

nie za bardzo pasuje mi ten dzwiek do tego który koduje w swojej pamięci. Dźwięk był o tego zaproponowanego znacznie szybszy i naprawdę idealnie naśladował syrenę policyjną
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ptak który wydaje dźwiek jak..

Post autor: WojtekB »

e-boszkowo.pl pisze:nie za bardzo pasuje mi ten dzwiek do tego który koduje w swojej pamięci. Dźwięk był o tego zaproponowanego znacznie szybszy i naprawdę idealnie naśladował syrenę policyjną
Ehh byłem pewny, że to będzie ten ptak:
e-boszkowo.pl pisze:ptaki które wydawały dźwięki podobne do tych jakie wydaja syreny w samochodach policyjnych z amerykańskich filmów. Ptaki te były niewielkie .
Ten opis mi pasował na bank do czajki (Vanellus vanellus)

A mnie więcej gdzie te podmokłem miejsca w Wielkopolsce się znajdują (nad jakąś rzeką, jeziorem czy też blisko jakejś miejscowości) ?
Bo mam jeszcze jeden gatunek na myśli, ale nie za bardzo mi do opisu pasuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości