Ciekawy zbiór zadań

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Perdia

Ciekawy zbiór zadań

Post autor: Perdia »

Chodzi mi o jakiś fajny zbiorek z chemii. Jestem w 3 gimnazjum. Interesują mnie zadania raczej takie ponadprogramowe, jednak bez przesady. Coś w stylu zadań na konkurs, jednak nie chodzi mi o takie typowe, bo na konkurs się nie uczę. Po prostu lubię sobie porobić czasem takie zadania. Wybieram się na biol-chem-fiz, więc przyda mi się wprawić Jeżeli macie jakieś ciekawe pozycje- podawajcie linki/tytuły. Z góry dziękuję.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Ciekawy zbiór zadań

Post autor: Batha »

Może zaczniesz przerabiać zbiory dla liceum?
Perdia

Re: Ciekawy zbiór zadań

Post autor: Perdia »

No właśnie, też o tym myślałam, tym bardziej, ze chyba spróbuję swoich sił w olimpiadzie z chemii w liceum w takim razie, możesz polecić coś dla liceum, ale oczywiście poziom początkujący?

Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Ciekawy zbiór zadań

Post autor: Wendigo »

Perdia pisze:No właśnie, też o tym myślałam, tym bardziej, ze chyba spróbuję swoich sił w olimpiadzie z chemii w liceum w takim razie, możesz polecić coś dla liceum, ale oczywiście poziom początkujący?
Zacznij rozwiązywać arkusze maturalne z chemii. Mój brat w wakacje pomiędzy gimnazjum a liceum przerobił Chemię organiczną Johna McMurryego. Była laureatem w I klasie LO.
Perdia

Re: Ciekawy zbiór zadań

Post autor: Perdia »

Wendigo pisze:
Perdia pisze:No właśnie, też o tym myślałam, tym bardziej, ze chyba spróbuję swoich sił w olimpiadzie z chemii w liceum w takim razie, możesz polecić coś dla liceum, ale oczywiście poziom początkujący?
Zacznij rozwiązywać arkusze maturalne z chemii. Mój brat w wakacje pomiędzy gimnazjum a liceum przerobił Chemię organiczną Johna McMurryego. Była laureatem w I klasie LO.

Haha, kiedyś z ciekawości zobaczyłam sobie pierwszy lepszy i. te zadania są straszne xD

Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Ciekawy zbiór zadań

Post autor: Wendigo »

Najgorsze jest to, by zniechęcić się na początku nauki. Mój brat też miał podobnie, ale zagryzł zęby i z podręcznikami z chemii zaczął rozwiązywać te matury. Jak chcesz, to mogę go zapytać o sposób nauki do olimpiady.
Perdia

Re: Ciekawy zbiór zadań

Post autor: Perdia »

Wendigo pisze:Najgorsze jest to, by zniechęcić się na początku nauki. Mój brat też miał podobnie, ale zagryzł zęby i z podręcznikami z chemii zaczął rozwiązywać te matury. Jak chcesz, to mogę go zapytać o sposób nauki do olimpiady.
Byłabym bardzo wdzięczna. W sumie fajnie byłoby tak zostać przynajmnie finalistka z chemii i mieć masa na maturze

Perdia

Re: Ciekawy zbiór zadań

Post autor: Perdia »

I jak, zebrałeś jakieś informacje od brata?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości