Vademecum Operon z 2009

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
jakubb
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2013, o 15:05

Vademecum Operon z 2009

Post autor: jakubb »

Witam!
Mam okazję kupienia po okazyjnej cenie repetytoriów z chemii i biologii operonu. Problem polega na tym, że są one z 2009 roku, a ja maturę zdawał będę w 2014. Myślicie, że nie są zbyt przeterminowane"?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Vademecum Operon z 2009

Post autor: goodman »

Wątpię, żeby coś sie w nich zmieniło poza okładką. W 2012 z bio nawet nie raczyli poprawić błędów, które pojawiły sie już w 2009. O ile biologia jest jeszcze godna polecenia, to chemie bym już sobie odpuścił. Sporo osób na nią narzeka. Z chemii bardziej bym sie sklaniał do zakupu repetytorium z wydawnictwa PWN albo Medyk.
Edit:
Aa zapomniałbym W 2009 nie było płyty z tą durnowatą grą operonu, ale to raczej nie jest sporą wadą.

Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, o 18:54 przez goodman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Vademecum Operon z 2009

Post autor: Ósemka8 »

Mam wydanie z 2009 i nie żałuję, bo zapłaciłam za nie naprawdę niedużo, a jak porównywałam z najnowszym wydaniem kosztujący kilkadziesiąt zł to nie widzę żadnej różnicy.
Jeśli chodzi o zawartość, to wydaje mi się dobre do powtórek, a z chem faktycznie nie zbyt, bo strasznie mało informacji zwłaszcza z organicznej.
Awatar użytkownika
Ensuite
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2012, o 22:22

Re: Vademecum Operon z 2009

Post autor: Ensuite »

Vademecum z operonu nie polecam nie wiele można się z niego nauczyć, jest ono raczej dla osób które już wszystko wiedzą i chcą tylko powtórzyć. Repetytorium z PWN prezentuje niski poziom, ja bym wybrał MEDYKA ponieważ jest w nim teoria a oprócz tego zadania + nawet zadania z matur które są wytłumaczone. Spokojnie można się z niej uczyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości