korepetycje, kursy maturalne - warto?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

korepetycje, kursy maturalne - warto?

Post autor: kate2013 »

Dużo moich znajomych chodzi na korki z chemii i biologii albo na jakiś kurs maturalne. Czy to naprawdę dużo pomaga czy wystarczy dużo się uczyć samemu? Jakie jest Wasze zdanie? Korzystaliście z pomocy korepetytora przed maturą?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: korepetycje, kursy maturalne - warto?

Post autor: Jivan »

kate2013 pisze:Dużo moich znajomych chodzi na korki z chemii i biologii albo na jakiś kurs maturalne. Czy to naprawdę dużo pomaga czy wystarczy dużo się uczyć samemu? Jakie jest Wasze zdanie? Korzystaliście z pomocy korepetytora przed maturą?
nikt ci tutaj nie odpowie a nawet jeśli to będzie to odpowiedź bezsensowna i nie kompetentna, to jest kwestia indywidualna, sprawa musisz sobie odpowiedzieć czy dasz rade sama z korepetytorem internetem czy ewentualnie pomoc drugiej osoby
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: korepetycje, kursy maturalne - warto?

Post autor: Wendigo »

Kursy i korki powinny być tylko dodatkiem. Tak jak kolega wyżej napisał, sama musisz ocenić, czy w zadowalającym stopniu radzisz sobie z zadaniami maturalnymi. Mimo tego należy pamiętać, że bez samodzielnej nauki nie ma szans na dobre zdanie matury. Korepetytor się za Ciebie nie nauczy. Praca, praca i jeszcze raz praca. nigdy nie byłem na korkach a wynik z matury miałem naprawdę bardzo dobry.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: korepetycje, kursy maturalne - warto?

Post autor: Piotrr »

ja chodze na kurs z fizyki i wiem ze bez niego nie ogarnalbym tematu. aczkolwiek wiadomo ze nie ide tam siedziec tylko uczyc sie. niektorzy maja takie dziwnbe jakies podejscie(zwlaszcza ci co pierwszy raz podchodza). dostaja material cwiczeniawy i albo nie odrobia bo sie nie chce albo tego nie bedzie na maturze, albo to jest za trudne no ja pie*****. z drugiej strony dobrze. mniejsza konkurencja bedzie.
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości