medycyna sądowa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
slimshady
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2013, o 19:03

medycyna sądowa

Post autor: slimshady »

witam, jestem w pierwszej klasie liceum i już myślę o studiach. moim marzeniem jest studiować medycynę sądową lub antropologię sądową, jednak nie mam pojęcia jak to jest. czy mógłby mi to ktoś objaśnić? aby studiować antropologię lub medycynę sądową muszę najpierw się dostać na medycynę, a następnie robić specjalizację? czy istnieje możliwość bezpośrednich studiów któregoś z tych kierunków? i czy po studiach na Wydziale Nauk Biologicznych we Wrocławiu będę miała taką możliwość? nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat, już mi się wszystko miesza
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: medycyna sądowa

Post autor: Michch »

Medycyna sądowa to jedna ze specjalizacji lekarskich. Najpierw trzeba skończyć medycynę (6 lat), a później chyba 5 lat robić med. sądową. Zrobić ją niełatwo, bo miejsc jest bardzo niewiele.
Antropologia sądowa to jedna ze specjalności na kierunku: antropologia. Wybierasz ją i kończysz w trakcie studiów.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: medycyna sądowa

Post autor: Trzyszcz »

Na UG jest coś takiego podyplomowo jak biologia sądowa, też fajne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości