UM Lublin Ratownictwo medyczne- rekrutacja.

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
KarolBw1
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2013, o 20:17

UM Lublin Ratownictwo medyczne- rekrutacja.

Post autor: KarolBw1 »

Witam,
mam kilka pytań, a mianowicie:

1. Jakie progi punktowe były w tym lub wcześniejszych latach na ratownictwie medycznym?
2. Czy pozytywne zaliczenie egzaminów sprawnościowych jest wymagane do rekrutacji?
3. Czy osoba, która dobrze radziła sobie z biologią i chemią w szkole średniej, lecz maturę pisała z wosu i j. obcego (to wystarczy do rekrutacji) powinna sobie dać radę na tym kierunku? Prowadzone są może jakieś dodatkowe zajęcia dla takich osób?
4. Czy ciężko jest pogodzić studiowanie tego kierunku jako drugiego (chodzi mi o elastyczność planu zajęć)?
4. Czy wiadomo jest czy będzie płatny, a jak będzie, to ile wynosiła będzie opłata za studiowanie ratownictwa medycznego jako drugiego kierunku?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
limonka19
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2013, o 17:45

Re: Ratownictwo medyczne- rekrutacja.

Post autor: limonka19 »

też chętnie dowiem się o progach z poprzednich lat bo mam zamiar składać na RM:)
turboratownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 21:49

Re: Ratownictwo medyczne- rekrutacja.

Post autor: turboratownik »

1. Już 2 lata z rzędu nie było progu, a nawet był drugi nabór we wrześniu, ponieważ zostało 10 miejsc
2. Test masz przejść i już, wynik nie jest istotny, możesz mieć i 7 pkt. ale ważne abyś do niego przystąpił.
3. Są osoby które nie miały biologi i chemii rozszerzonej i sobie dobrze radzą. To kwestia osobnicza. Nie ma żadnych fakultetów.
4. Myślę, że bez problemu pogodzisz dwa kierunki. Z wieloma prowadzącymi ćwiczenia, można się dogadać i w takiej sytuacji zmienić grupę, bądź indywidualnie dane ćwiczenie na inną godzinę albo dzień.
5. Już od tego roku studenci mają za obowiązek płacić za 2 kierunek, a dokładniej za pkt. ECTS. Tylko 10% najlepszych studentów będzie miała możliwość zwolnienia z opłaty. W przypadku rat. med. na UMLub 1 punkt kosztuje 300zł. Semestr ma ok 30 ECTS x300zł= 9000zł
robson
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2013, o 23:53

Re: UM Lublin Ratownictwo medyczne- rekrutacja.

Post autor: robson »

Wracając do tematu mam pytanie czy pisząc maturę tylko z wymaganych przedmiotów i dodatkowo z wosu (wszystko podstawy) jest szansa dostać się na ratownictwo medyczne zaocznie ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
marcin olek
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2014, o 17:52

Re: UM Lublin Ratownictwo medyczne- rekrutacja.

Post autor: marcin olek »

Witam, chciałbym się zapytać czy test sprawnościowy na um w Lublinie można przejść z oceną ndst? W regulaminie ndst to ocena 2 czyli 2 pkt?
Czy styl pływania na egzaminie jest ważny czy tylko trzeba przepłynąć te 50 m.?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość