okular projekcyjny - co kupić?

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
diogenes
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2011, o 15:30

okular projekcyjny - co kupić?

Post autor: diogenes »

Witam,

Bardzo proszę o poradę w sprawie okularu projekcyjnego - cyfrowego okularu projekcyjnego, kamery czy jak inaczej to nazwać.

Idea jest taka: swoje obserwacje mikroskopowe fotografuję lustrzanką cyfrową przez dedykowany tor wizyjny. Poprzez obserwację przez okulary mikroskopu ustawiam ostrość a następnie fotografuję. Efekty oglądam niemalże natychmiast i wprowadzam ewentualne korekty ostrości i znowu fotografuję. Moja lustrzanka nie ma lajf wiu i na razie tak zostanie - nie zamierzam zmieniać na model z tą funkcją. Muszę fotografować lustrem ze względu na ogromne możliwości korekty w post procesie (RAW). Męczy mnie jednak strasznie spoglądanie w okulary mikroskopu przy ilości przerabianych przeze mnie próbek, chciałbym mieć to na monitorze. Wymyśliłem zatem, że w okular mikroskopu włożę cyfrowy okular projekcyjny/kamerę mikroskopową sprzęgniętą z komputerem via USB. Ma to pełnić jedynie funkcję pomocniczą, to znaczy ma pokazać ostro i wyraźnie, ale absolutnie nie ma nacisku na wysokiej jakości screen shoty robione tym ustrojstwem.

Czy ktoś doradzi, za czym się rozglądać i co warto brać? Lustrowałem sklepy i aukcje, ale nadal jestem w lesie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości