Przenosiny na inną uczelnię

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Cavalier
Posty: 85
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:50

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Cavalier »

Koleżanka z UJ ma kilka osób w grupie z SUMu czyli przenieść się dało.

Co do zgody dziekana, randomlogin ma rację. Moja koleżanka (choć na kompletnie innych studiach), chciała zmienić uczelnie (zresztą z winy właśnie tej uczelni, bo do końca września rektor nie był w stanie określić czy 2 rok studiów zaocznych będzie kontynuowany czy nie) i nowa uczelnia nie chciała jej przyjąć bez zgody dziekana poprzedniej. Choć powody jej przenosin były zrozumiałe, przyjąć jej bez zgody nie chcieli. A dziekan poprzedniej ze zgodą się nie spieszył, bo (jak określiła w kobieta w dziekanacie) jesli jednak drugi rok niestacjonarnych otworzą, to po co?". Ale to ekstremum, wydaję mi się że normalnie takich jaj nie robią.

Bardziej problematyczna mi się wydaję kwestia przepisywania przedmiotów. Bo słyszałam o przypadkach, gdy komuś się udało przenieść, miał być normalnie na kolejnym roku, a potem się okazywało, że są różnice programowe nie do pogodzenia i osoba lądowała na roku poprzednim.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Izuzet »

Ale chyba z tym lądowaniem na roku poprzednim jest tak, że na pierwszym nie da się wylądować nie dostając się w normalnym trybie rekrutacji, czy się mylę?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Wendigo »

Największym problemem związanym z przenosinami od tego roku będzie zgodność planów nauczania na poszczególnych uczelniach. Do Krakowa na przykład nie da się przenieść po pierwszym roku na ŚUMie. Przypuszczam, że z wieloma innymi uczelniami jest podobnie. Słyszałem z kolei, że sporo do tej pory przenosiło się z Katowic właśnie do Lublina.

Jeżeli ktoś na poważnie jest zainteresowany przenosinami, to w pierwszej kolejności należy porównać plany obecnej oraz docelowej uczelni. Następnie trzeba się postarać o w miarę dobre oceny oraz zdanie egzaminów w pierwszym terminie. Czasami trzeba spełnić dodatkowy warunek, którym na przykład jest odpowiedni wynik z matury. Silnym argumentem przemawiającym na korzyść osoby chcącej się przenieść jest: małżonek mieszkający w interesującym nas mieście ew. bliska rodzina oraz nieciekawa sytuacja materialna.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Izuzet »

Dziękuję
Awatar użytkownika
Adelaide
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 19:22

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Adelaide »

Jak dobrze pamiętam, to Bydgoszcz przyjmuje SUMowiczów. Nawet tych, którym się nie udało znać na kolejny rok.

Wiadomo, że jeśli wszystko ma się zaliczone, to idzie się bez problemu. Ale jak czegoś brakuje to podobno można chodzić z innym rokiem i zdawać przedmioty aby wyrównać różnice programowe.
Problematyczne jest samo wydostanie się z SUMu, co może uniemożliwić przeniesienie się już na starcie. Za każdym studentem idą pieniążki i z tego co pamiętam, to do Zabrza trzeba było się przenosić za wymianą". Tzn. student SUMu do Zabrza, a student z Zabrza do SUMu.
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Namine »

Bydgoszcz owszem, przyjmuje SUMowiczów, ale żadna uczelnia nie przyjmie studenta, który nie zaliczył roku, ogarnijcie się.

Na obecnym II roku faktycznie są osoby, które pierwszy robiły na SUMie, w każdym razie rok temu dało się przenieść, teraz może to być nieco trudniejsze, bo programy wszędzie się pozmieniały, a wszystkie różnice trzeba oczywiście nadrobić. Bydgoski program ma niestety bardzo dużo przedmiotów, bo na I roku mamy właściwie wszystkie zapychacze i ogółem jest mocno obłożony, a na innych uczelniach jest to chyba trochę bardziej rozrzucone.

informacja ze strony CM UMK, pomyśleli nawet o tym, żeby to tam wystawić ^^

PS: co do migracji Zabrze - Katowice i odwrotnie: jest to ta sama uczelnia, rozdzielają wszędzie po równo, więc logiczne, że trzeba było mieć kogoś na wymianę, obojętnie czy się przenosi przed początkiem I roku, czy później, bo inaczej wszyscy rzuciliby się na jedno miasto. Kiedy zmienia się uczelnię to nie potrzeba nikogo na wymianę o ile są miejsca na tej uczelni, gdzie chce się przenieść.
Awatar użytkownika
Carlota
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 10:09

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Carlota »

Wiem, że w tamtym roku, jeśli ktoś pozaliczał wszystko w pierwszym terminie, to bez problemu się przenosił. Jedna moja koleżanka do Wrocławia, a druga do Szczecina.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Izuzet »

Bydgoszcz mnie nie ustawia, bo to jeszcze dalej od mojego rodzinnego miasta niż Zabrze (które swoją drogą bardzo lubię, nie lubię odległości jaką mam do pokonania) ]
macieklublin
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2011, o 08:47

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: macieklublin »

Po zdaniu egzaminow prosisz w dziekanacie o wykonanie planu toku studiów.
Skladasz podanie, zgodnie z terminem na danej uczelni i tyle. Ja się przeniosłem z Zabrza do Lublina. Warunkiem jest to, ze moga Cie przeniesc tylko jezeli zwolni sie miejsce. Ze stacjonarnych na stacjonarne z niestacjo na niestacjo.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Karolajn18 »

Carlota pisze:Wiem, że w tamtym roku, jeśli ktoś pozaliczał wszystko w pierwszym terminie, to bez problemu się przenosił.
hmm, czy to oznacza, że jak ktoś ma poprawkę to już raczej nie ma szans na przeniesienie? czy jakieś są, ale mało prawdopodobne?
ymk

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: ymk »

Czy z Olsztyna lub Łodzi ktoś się przenosił do Lublina?
Awatar użytkownika
Carlota
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 10:09

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Carlota »

Karolajn18 pisze:
Carlota pisze:Wiem, że w tamtym roku, jeśli ktoś pozaliczał wszystko w pierwszym terminie, to bez problemu się przenosił.
hmm, czy to oznacza, że jak ktoś ma poprawkę to już raczej nie ma szans na przeniesienie? czy jakieś są, ale mało prawdopodobne?
wiesz co, trudno mi powiedzieć. mogę jedynie podejrzewać, że będzie trudniej, bo mogą już być wolne miejsca pozajmowane, przez tych studentów, którzy wszystko zaliczyli. Ale nie jestem pewna.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Izuzet »

A jak jest z wyrównywaniem różnic programowych?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość