Przenosiny na inną uczelnię

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
maartaa
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 07:56

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: maartaa »

Witam! Czy jest może jakaś osoba, która przeniosła się z farmacji SUM do Warszawy na WUM? w tym roku złożyłam podanie o przeniesienie siw na II rok farmacji na WUM. Wszystko potoczyło się pomyślnie ( -długa historia ) i w związki z tym mam pare pytan. wraz z decyzja o przyjecie mnie na II rok na WUM dostałam liste przedmiotów które musze dodatkowo zalczyc tj BHP historia farmacji i przysposobienie biblioteczne. Pozostałe przedmioty się pokryają, a nawet mam zaliczone pare dodatkowo, które na WUMie sa dopiero na II roku. A wiec pytanie:
1. Czy jeśli np. matma na ŚUMie trwała 1 semestr a na WUMie dwa semestry to czy ten przedmiot będę miała przepisany czy będę musiała go uzupełnić?
2, Jeśli mam zaliczone przedmioty z ŚUMu np. chemia fizyczna, fizjologia, TI a one na WUMie sa na II roku to czy będę miała przepisane oceny czy po raz kolejny będę musiała przechodzić przez to piekło?
Czy ktoś mógłby mi pomóc i rozwiać wątpliwości?:) byłabym bardzo wdzieczna licze na odpowiedzi. Pozdrawiam
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: ich_bin »

Marta, powiedz proszę jak Ci się udało przenieść ?
maartaa
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 07:56

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: maartaa »

Było z tym trochę zamieszania, ale się opłacało:) Od początku :
Najpierw musiałam zaliczyć wszystkie egzaminy w pierwszym terminie, potem zanieść indeks do szybkiego podpisu zaliczenia i oceny do poszczególnych katedr, a następnie zanieść go do dziekanatu, aby podbili pieczatke z promocja na II rok oraz razem z tym podanie do Dziekana z prośbą o umożliwienie przeniesiena ( oczywiście umotywować dlaczego). Dodatkowo WUM wymagał inne dokumenty z macierzystej uczelni tj zaświadczenie o średniej ocen, wykaz przedmiotów i ich zakresu z punktami ECTS, decyzje o przyjęciu na ŚUM (to co kandydat dostaje poczta- ja to gdzies zgubiłam ale obeszło się i bez tego) i nie wiem co tam jeszcze teraz:) jak już to wszystko miałam wraz ze zgoda Dziekana musiałam zawieźć komplet tych dokumentów i z indeksem do Warszawy oraz kolejne podanie do Dziekana WUMu z prośbą o przyjęcie:) Czekałam na decyzje az do września i we wrześniu dzwoniłam, dowiadywałam się. Okazało się, że podanie zostało rozpatrzone pozytywnie, dostałam decyzje z WUMu i z ta decyzja musiałam pojechać do Sosno do dziekanatu. dodatkowo musiałam od razu podbic karte obiegowa. Indeks, legitymacje, kartę obiegowa i ta decyzje zostawiłam w dziekanacie. Powiedziano mi, że WUM musi teraz wystosować do nich pismo z prosba o przesłanie moich dokumentów i oni zalakowane wysla je do Warszawy. Nie dostałam ich do ręki. A indeks odesla mi poczta do domu jak już Dziekan ŚUMu postawi tam swoja pieczątke.
Na tym się to na razie konczy:) wczoraj dzwonili do mnie z WUMu i poinformowali o dalszych już drobnych sprawach związanych z dostarczeniem do nich zdjęć czy tez o przypisanie do grupy:)
Mam nadzieje, że dużo tym komuś pomogłam bo sama już na początku 2013 roku szukałam jakichś inf na ten temat, jak to się odbywa i nic nie znalazłam. Musiałam się sama dowiadywać co i jak po kolei. Także myślę, że już będzie ktoś miał dzięki temu ogólny pogląd o przeniesieniu:)
Troche zajmuje to czasu, ale opłaca się:) Jestem bardzo zadowolona. Mam nadzieje, że uda mi się jakoś nadrobić te 3 przedmioty i że przepiszą mi oceny z tych co już mam zaliczone:) Jak myślicie:)? może ktoś już cos wie na ten temat, był w podobnej sytuacji.
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: ich_bin »

Przepraszam, że Cię męczę, ale jeszcze zapytam, czy średnia musiała być bardzo wysoka i czy musiałaś się punktowo dostać w tym roku?
meddem
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2014, o 14:40

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: meddem »

Witam,

ja również mam pytanie. Obecnie studiuję na II roku lekarskiego zaa granicą (Azja) Czy orientuje się ktoś z Was czy osoba z kraju gdzie nie jest prowadzony ECTS przeniosła się na jakąkolwiek uczelnię w Polsce na studia prowadzone w języku polskim(płatne bo raczej stacjonarne nie wchodzą w grę) jak i English Division.

Porównałam tok studiów, przedmioty się pokryją jedynie różnica będzie w ilości godzin na dany przedmiot jak i to, że nie prowadzi się u mnie systemu ECTS choć też są przypisywane credity dla danego przedmiotu.


Pozdrawiam!

Mam nadzieję, że wątek nie umarł
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: karchola »

Może kontaktuj się z Lublinem, tu jest największe ED i jest dużo różnych programów w tym kilka wersji nauczania Azjatów, może akurat się uda.
meddem
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2014, o 14:40

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: meddem »

Dziękuję za odpowiedź.

Tak dla uściślenia jestem Polką i obawiam się, że w Lublinie ED jest tylko dla cudzoziemców albo z podwójnym obywatelstwem.

Tak czy siak będę próbować.
Myślicie, że odległość od domu/rodziny będzie dobrym argumentem dla Dziekana w Polsce? Powiem szczerze bardziej martwię się o swojego macierzystego Dziekana bo jednak uciekną mu dolary sprzed nosa.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: karchola »

Domyślałam się, że jesteś Polką chodziło mi, że zapewne łatwiej byłoby kontynuować azjatycki program w Polsce.

Cudzoziemcy, pochodzenia polskiego, którzy spełniają warunki określone w art. 5, ust. 1-3 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji (Dz. U. z 2004 r. Nr 53, poz. 532, z późn. zm.) podejmujący studia prowadzone w języku polskim, wnoszą opłatę obniżoną o 30 %.


1. Only foreigners, i.e. people who do not have Polish citizenship (with the exclusion of those mentioned in Article. 43, par. 2 of the Act of 27 July 2005 of the Law on Higher Education) may be admitted to the recruitment for the studies conducted in English.

takie dwa zapisy znalazłam na szybko, najlepiej będzie po prostu zadzwonić

Taiwan office

Address: 9F., No. 16, Sec. 1 Hankou St., Zhongzheng Dist., Taipei City, Taiwan R.O.C


Website: liemg.com.tw


Thailand office

Address: 1 Fortune town Buidling 26floors Zone B3 Ratchadapisek Rd. Dindaeng, Bangkok 10400, Thailand
meddem
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2014, o 14:40

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: meddem »

Karchola dziękuje bardzo za pomoc!

Tu się zgadzam, zawsze łatwiej jest kontynuować mi azjatycki program (pierwszy rok to typowy pre natomiast II rok to wszystko co jest możliwe)

Będę pisać, dzwonić. Mam nadzieje, że nie odeślą mnie z kwitkiem.

Jeszcze raz dziękuję
florence1
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2012, o 14:10

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: florence1 »

Z tego co się orientuję, we Wrocławiu od tego roku na ED mogą studiować również Polacy
meddem
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2014, o 14:40

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: meddem »

florence1 - dziękuje za wiadomość, każda taka informacja jest dla mnie na wagę złota

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości