Przenosiny na inną uczelnię

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Izuzet »

Czy ktoś wie, czy da się z ŚUM-u przenieść na inną uczelnię medyczną? Nie ma tutaj winy ŚUM-u, ucinam dyskusję na temat minusów tej uczelni od razu, po prostu się na temat przenoszenia chciałabym dowiedzieć.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: randomlogin »

Kojarze ludzia od was w Krakowie, ale to jeszcze przed zmianami programu bylo, nie wiem jak teraz wygladaja roznice programowe, i przed zmianami wladz dziekanskich u nas, nie wiem jak nowe podchodza do tematu.
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: anonymous2012 »

Izuzet pisze: Nie ma tutaj winy ŚUM-u,
akurat ale temat bardzo przydatny i dla mnie także ciekawy, tyle że otwarcie przyznaję, jest w tym wina Śum-u. ja to spróbuje załatwić przez dziekanat tamtej innej uczelni.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: zazu24 »

Też jestem zainteresowana, bo chciałabym przenieść się na 3 rok na farmację do Krakowa. Na razie jestem na etapie dowiadywania się jak to wygląda, jak coś się dowiem to dam znać i proszę o to samo, będę wdzięczna
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: BubuMale »

z tego co wiem, trzeba miec zgode najpierw SWOJEGO dziekana, potem pisze sie podanie i czeka Niektore uczelnie wymagaja sr
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: anonymous2012 »

nie osłabiaj mnie ze zgodą mojego dziekana. nie jestem niewolnikiem tej uczelni. tak jak na nią przyszedłem, tak i mogę odejść. zgodę dziekana trzeba na śumie jak chce się zamienić wydział kato na zab lub odwrotnie. ale o zgodę przy przeniesieniu się na zupełnie inną uczelnie pierwsze słysze. gdyby tak było istotnie to nikt by się nie przeniósł, bo wiadomo że macierzysty dziekan nie wyda takiej zgody ze względu na to że uciekają mu pieniążki.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Izuzet »

Ja się chcę przenieść nie z winy ŚUM-u i od razu ucięłam tą dyskusję, po prostu ze względów osobistych wolałabym studiować w domu, tj w Lublinie.

Czy ktoś się czegoś dowiedział?
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: anonymous2012 »

zwykle z śumu się ucieka z winy śumu, ale skoro Ty uciekasz z innego powodu to jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę
umów się do dziekana w Lublinie, napisz też do niego podanie, bo domyślam się że z umówieniem będzie kłopot skoro w dni powszednie przebywasz w Zabrzu i czekaj na odpowiedź. inaczej chyba się nie da tego załatwić.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: zazu24 »

Relacja mojego kolegi, który się przeniósł na drugi rok farmacji - trzeba napisać prośbę o ZGODĘ na przeniesienie do dziekana uczelni, na której się studiuje, potem (kiedy dostanie się zgodę) podanie do dziekana w mieście, w którym chce się studiować, a na koniec takie podanko z prośbą o wykaz ocen z poprzedniej uczelni (jakie były przedmioty, że mamy zaliczone poprzednie lata itp.).
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: anonymous2012 »

a gdyby był konflikt interesów. tam dziekan chce cię przyjąć, a twój nie chce cię puścić to co? przecież papiery zawsze zabrać mogę i przewieźć na nową uczelnie.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: Karolajn18 »

anonymous2012, jasne, ze mozesz zrezygnowac kiedy chcesz, bez niczyjej zgody - ale wtedy zaczynasz studia od nowa gdzie indziej. Tylko przeniesienie to inna sprawa, musisz miec zaliczony rok, wszystkie egzaminu itd. Bo chyba z niezdaną anatomią nie weźmiesz sobie papierów i nie pójdziesz jej zdawać gdzie indziej? Pewnie dlatego trzeba z tym isc do dziekana naszej uczelni. Do tego dochodzi jeszcze sprawa wolnych miejsc - nie przyjmą cię na inną uczelnię, jeżeli nie mają już na roku wolnych miejsc.
Poza tym, to, ze ty masz niemiłe doświadczenia z tą uczelnią, nie znaczy, że wszyscy mają i że jest ona do niczego. Słyszałam o kilku osobach, które się przenosiły z śum (więc jednak dziekan się zgodził), tylko że do wrocławia, nie wiem jak to jest z lublinem.
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: anonymous2012 »

co do wolnych miejsc to jest chyba oczywista sprawa, że muszą mieć. tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.
tak samo nie trzeba tłumaczyć tego że niektórym śum się podoba. innym nie. i tyle w temacie śumu.
jakby była opcja zabrania papierów z niezaliczoną biofizyką to z miłą chęcią poszedłbym ją zdawać na innej uczelni
poza tym ja akurat do Lublina się nie przenoszę. to założycielka tematu tam chce iść.
może i się dziekan u kogoś tam zgodził, ale ja zapytałem o taką sytuację że co jeśli dziekan innej uczelni powiedział że cię przyjmie, a dziekan z śumu powiedział że nie? zresztą jeśli mam zaliczony rok i gdzieś tam dziekan chce mnie przyjąć to chyba wystarczy że pokaże indeks z zaliczonymi przedmiotami, a z śumu sobie zabiorę papiery i tyle.jeszcze zastanawia mnie taka rzecz, że może w wypadku Twoich znajomych Karolajn18 było tak że na ich miejsce też ktoś na śum przyszedł i dlatego dziekan się zgodził by oni opuścili śum.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przenosiny na inną uczelnię

Post autor: randomlogin »

No niestety to sie zgadza. Zeby sie przeniesc trzeba zgody dziekana z uczelni macierzystej, a przynajmniej tak powinno byc i o ile wiem faktycznie jest to przestrzegane - bez tego nowy dziekan swojej zgody po prostu nie wyrazi, wiec sytuacja, w ktorej jeden chce wziac a drugi nie chce puscic jest niestety czysto teoretyczna (choc gdyby do niej doszlo bylaby prawdopodobnie rozstrzygnieta po mysli studenta, koniec koncow docelowa uczelnia cie chce a to od niej bedziesz od teraz zalezec). Innym sposobem jest dostanie sie na inna uczelnie i zlozenie podania o wpis od razu na wyzszy rok studiow - tutaj juz dotychczasowy dziekan nie ma nic do powiedzenia. A z wolnymi miejscami raczej problemu nie ma, odpadajacy zostawiaja po sobie ich wystarczajaca ilosc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości