jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: katrina1230 »

Wiem, pewnie tych tematów było miliooon. Ale pytam tak z ciekawości. Ja mam teraz gap year, oczywiście lekarski to moje marzenie. Na szczęście już w maju drugie podejście, oby się udało. No ale jeśli nie, tym razem muszę mieć jakąś inną opcję, no bo kolejny rok nie będę gnić w chacie) Planuję farmację, ew. jak się nie dostanę to pójdę na analitykę, a po roku znów poprawka, a jak nie, to trudno, świat się nie zawali.
A Wy jakie plany ?
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: aretse »

Ja tez mysle o farmacji, jakby co.chociaz boje sie ze i na farme nie starczy a mimo to ze zimuje czuje ze wiele jeszcze nie umiem.
Chociaz trzeba byc dobrej mysli.

katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: katrina1230 »

a mimo to ze zimuje czuje ze wiele jeszcze nie umiem.


Dokładnie mam to samo D od października już siedzę, a mam wrażenie, że wiedza mi ulatuje każdego dnia:P ale chociaż mam tę świadomość, że zrobiłam wszystko, co się dało.
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: aretse »

katrina1230 pisze:a mimo to ze zimuje czuje ze wiele jeszcze nie umiem.

Dokładnie mam to samo D od października już siedzę, a mam wrażenie, że wiedza mi ulatuje każdego dnia:P ale chociaż mam tę świadomość, że zrobiłam wszystko, co się dało.
Ja sie pocieszam, ze jeszcze ponad 2 miesiace, i zacytuje slowa pewnej piosenki ktore sa baardzo prawdziwe: wszystko sie moze zdarzyc/ gdy glowa pelna marzen

cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: cracko »

Ja też drugi raz. Póki co plan mam taki: lekfarmaratmed.
Chociaż ten ostatnio kierunek wyklucza jakąś bardziej ambitną i twórczą pracę dlatego rozważam również uczelnie techniczną, tylko że tam z kolei nie ma nic co by mi bardzo pasowało - wszędzie dostrzegam jakieś minusy. Rzecz w tym żeby to ocierało się o biochemię i tutaj jest problem. Rozmyślałem też nad biotechnologią na uczelni medycznej ale to wszyscy odradzają ze względu na przesyt absolwentów. U mnie w mieście ten kierunek jest na wszystkich 3 uczelniach. Teoretycznie trzeba byc odrazu nastawić się na conajmniej doktorat i pełne oddanie dla kariery bo bez tego o ile znajdzie się prace to pewnie słabo płatną. Dlatego jeszcze muszę pomyśleć co jeżeli nawet na farmę się nie załapię.
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: Katx2 »

Ale jest ta ustawa o punktach ECTS Wiec chyba najlepiej zrobić sobie rok przerwy i iść na jakieś korki czy do pracy.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: kokardka »

Ja w tym roku pierwszy raz podchodzę do matury ale mam duże wątpliwości co do wyników z mojej przyszłej matury. Opcjonalnie lek-dent, analityka medyczna i chemia. Z farmacji zrezygnowałam już dawno temu z powodu przesytu aptek, techników, farmaceutów i rozwoju technologii, a więc w przyszłości być może leki kupimy przez internet a nie w aptece?
pozdrawiam i życzę trafnych wyborów
Awatar użytkownika
kejcia
Posty: 21
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: kejcia »

ja w razie czego zastanawiam się nad farmacją a weterynarią
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: halidor »

technologii to chyba wszystkie zawody powinny się bać, wizyty lekarskie przez internet to też niedaleka przyszłość, są już więc na pewno będą się rozwijać
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: Lektom »

halidor pisze:technologii to chyba wszystkie zawody powinny się bać
całkowicie się zgadzam aczkolwiek są zawody mniej, lub bardziej zagrożone wyparciem. Albo inaczej: zawody, które zostaną wyparte wcześniej i później.
halidor pisze:wizyty lekarskie przez internet to też niedaleka przyszłość
tak z ciekawości spytam:
badanie przedmiotowe, to jak będzie wykonywane? np: osłuchiwanie.
przez skypea?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: goodman »

Lektom pisze:tak z ciekawości spytam:
badanie przedmiotowe, to jak będzie wykonywane? np: osłuchiwanie.
przez skypea?
nie, podpinasz sie przez kabel do internetów i lekarz ma już całą telemetrie u siebie, łącznie z historią choroby
---------------

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: --------------- »

natalierose pisze:Ja w tym roku pierwszy raz podchodzę do matury ale mam duże wątpliwości co do wyników z mojej przyszłej matury. Opcjonalnie lek-dent, analityka medyczna i chemia. Z farmacji zrezygnowałam już dawno temu z powodu przesytu aptek, techników, farmaceutów i rozwoju technologii, a więc w przyszłości być może leki kupimy przez internet a nie w aptece?
pozdrawiam i życzę trafnych wyborów
Wybitnie glupi argument. Idz na chemie, ucz w liceum, swietna decyzja, w koncu zaden robot nie dalby rady polskiej mlodziezy.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: jak nie lekarski, to gdzie planujecie iść? :)

Post autor: mickey_mouse »

goodman pisze:nie, podpinasz sie przez kabel do internetów i lekarz ma już całą telemetrie u siebie, łącznie z historią choroby
po co lekarz, można będzie samemu się zdiagnozować programem domowy doktor", a cycki i nos poprawić sobie w photoshopie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości