wirusy zwierzęce/osłonka z błony komórkowej gospodarza

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
swirszczu
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 19:04

wirusy zwierzęce/osłonka z błony komórkowej gospodarza

Post autor: swirszczu »

Wyjaśnij, dlaczego tylko wirusy zwierzęce mogą mieć dodatkową osłonkę z błony komórkowej gospodarza. Aby odpowiedzieć na to pytanie, sięgnij do wiadomości o budowie komórki zwierzęcej, roślinnej i bakteryjnej. Jakiej struktury brak w komórkach zwierzęcych i jaki to może mieć wpływ na cykl reprodukcyjny wirusa?

Po pierwszej części pytania myślałam, ze chodzi tu o to, że wirion odpączkowuje od komórki gospodarza w osłonce glikoproteinowej powstałej z jego błony w przeciwieństwie do wirusów roślinnych, których komórki gospodarza maja ścianę komórkową, która w wyniku cyklu litycznego pęka co również dzieje się z błoną komórkową bakterii.
Ani to jakoś składnie mi nie wyszło ani wydaje mi się - nie na temat.

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś mi powiedział o co w tym wszystkim chodzi
kokolinka9
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2009, o 19:40

Re: wirusy zwierzęce/osłonka z błony komórkowej gospodarza

Post autor: kokolinka9 »

Zarówno komórki bakterii jak i komórki roślinne posiadają ścianę komórkową, której brak w komórkach zwierzęcych dlatego też wirusy zwierzęce mogą wypączkowywać przez błony gospodarza i posiąść jakby dodatkową błonę,a ściana komórkowa im w tym nie przeszkodzi(wirusy roślinne aby dostac sie do komórki musza mieć szczeście-ściana komórki rośliny musi zostać zadrapana, np. przez jakieś owady, a bakteriofagii to juz zupełnie inna historia:) )
swirszczu
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 19:04

Re: wirusy zwierzęce/osłonka z błony komórkowej gospodarza

Post autor: swirszczu »

dzięki tego mi właśnie brakowało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości