Orientacja podstawników w przestrzeni

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
Norbertinho
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2013, o 12:50

Orientacja podstawników w przestrzeni

Post autor: Norbertinho »

Witam,mam dosyć proste,acz skomplikowane pytanie.Załóżmy,że mamy związek,który posiada cztery różne podstawniki.Niech takim związkiem będzie HC(CH3)IBr.Może być to nawet abstrakcyjny twór.Pytanie jest następujące.Skąd mam wiedzieć ,rysując tetraedryczne przestrzenne ułożenie atomów ,który z podstawników narysować za płaszczyzną rysunku,który skierowany w kierunku obserwatora,a które w płaszczyźnie kartki.Takie pytanie nasuwa mi się stosunkowo późno, ale na próżno skojarzyć mi co determinuje właśnie takie położenie.Za wyjaśnienia z góry dziękuję
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Orientacja podstawników w przestrzeni

Post autor: zoo_ »

Natomiast z tego co wyczytałam jeżeli chodzi o maturę to kolejność jest nieistotna jeśli spełniony jest warunek, że przedstawione związki są względem siebie odbiciami lustrzanymi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości